مردم گران فروشی میوه را گزارش کنند / قیمت اکثر میوه‌ها و سبزیجات در یزد ثابت است

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد با تاکید بر اینکه مردم گران فروشی میوه در یزد را گزارش کنند گفت: قیمت اکثر میو‌ها و سبزیجات در یزد ثابت است.

به گزارش یزدی نیوزحسین مشرف  اظهار داشت: برخی از سبزیجات مانند گوجه‌فرنگی کاهش ۴۰ درصدی و بادمجان، خیارسبز و گل‌کلم کاهش ۳۰ درصدی داشتند.

 
وی تصریح کرد: گوجه‌فرنگی از قیمت سه هزار و ۵۰۰ تومان به ۲ هزار ۵۰۰ تومان رسیده، بادمجان گلخانه‌ای از چهار هزار تومان به سه هزار و ۱۰۰ تومان، بادمجان معمولی از سه هزار و ۱۰۰ تومان به دو هزار و ۳۰۰ تومان، کلم‌گل از دو هزار و ۷۰۰ تومان به دو هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.
 
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان افزود: مابقی سبزیجات به همان قیمتی که بودند، ثابت هستند.
 
وی با اشاره به اینکه هم اکنون فصل پرتقال والنسیا است، گفت: با رسیدن پرتقال والنسیا در این فصل، کمبودی از نظر فراوانی برای میوه و سبزیجات در کل بازار استان نداریم.
 
مشرف درمورد میوه شب عید گفت: ستاد تنظیم بازارِ میوه شبِ عید چند هزار تن پرتقال و تقریباً ۷۰۰ تن سیب را شب عید به مردم عرضه می‌کند.
 
وی افزود: در کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید قیمت‌گذاری به نرخ روز مشخص می‌شود.
 
 
رئیس این اتحادیه با درجه‌بندی میوه‌ها به ممتاز، درجه یک، دو، سه و چهار گفت: میوه‌ها به هر قیمتی هست باید فروخته شوند حتی با قیمت پایین، چرا‌که ماندن آن‌ها موجب خرابی و فاسد شدن می‌شود.
 
وی تشریح کرد: مغازه‌داران تنها می‌توانند ۳۰ درصد به فاکتورهای خرید خود از میدان میوه و تره‌بار اضافه کنند و در صورت مشاهده قیمت بالاتر برخورد قانونی می‌شود و حتی خود مردم نیز می‌توانند افزایش بیش از ۳۰ درصدی میوه‌ و سبزیحات را نسبت به نرخ مصوب اتحادیه گزارش کنند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..