شناسه خبر: 93732 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 ساعت: 11:23 گروه: اجتماعی
معاون هماهنگی امور جوانان‌ وزارت ورزش و جوانان با اشاره به کارکردهای فعالیت‌های هنری در آموزش مهارت‌های اجتماعی و ایجاد نشاط در جامعه، بر ضرورت حمایت از هنر تئاتر خیابانی تاکید کرد و خواستار ورود این هنر به مسائل اخلاقی، مذهبی و فرهنگی شد.

به گزارش یزدی نیوز«محمد مهدی تندگویان»  در مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد ورود جوانان به عرصه‌های هنری را نشان‌دهنده مسئولیت پذیری آنها و از این حیث نیز حائز اهمیت خواند و گفت: به همین دلیل نیز نباید در این زمینه با انگ‌زنی به تازه‌واردهای این عرصه در فعالیت آنها اختلال ایجاد کنیم.

 
وی افزود: در این  بازار بهم ریخته اقتصادی و فرهنگی و متنوع قومی، ورود به عرصه‌های هنری اهمیت زیادی دارد و به یقین چنین افرادی، انسان‌های خوبی هستند که نباید نگاه بدبینانه به آنها داشت.
 
تندگویان بخشی از مشکلات فعالان عرصه‌های هنری را ناشی از اشتباه مسئولان خواند و گفت: اگر اشتباهی وجود دارد، ناشی از فعالیت ماست لذا نباید نهادها و ارگان‌ها پیوسته با فعالیت‌های هنرمندان تازه‌وارد و به ویژه جوان برخورد و آن‌ها را مواخذه کنند.
 
وی با تاکید بر پیشگیری از قربانی شدن هنر در جامعه، گفت: تئاتر خیابانی، اتفاق زیبایی است و هنرمندان این عرصه از استعدادهای کشور محسوب می‌‌شوند که اگر از آنان حمایت نکنیم، شرایط را برای خروجشان از کشور فراهم کنیم.
 
این مسئول در رابطه با اهمیت توجه به تئاتر خیابانی، گفت: این نوع نمایش‌ها و موسیقی‌های خیابانی قابل دسترس برای عموم هستند و به  قشر و طبقه خاصی تعلق ندارند و به همین دلیل نیز در ایجاد نشاط و سلامت روحی و روانی جامعه موثر هستند بنابراین حمایت از آنها جزو وظایف ماست.
 
وی رایگان بودن نمایش آثار برگزیده تئاتر خیابانی را از ویژگی‌های این جشنواره عنوان کرد و گفت: باید شوراهای شهر حمایت