شناسه خبر: 93148 منتشر شده در مورخ: 1398/08/07 ساعت: 15:16 گروه: اجتماعی
سرپرست شرکت آبفای استان یزد با بیان اینکه ۱۱ کیلومتر شبکه آبرسانی در یزد اصلاح شد، از واگذاری ۱۵۷۰ فقره انشعاب فاضلاب به شهروندان یزدی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمحمد فاتحی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: آبفای یزد در حال حاضر با آب انتقالی‌، 186 حلقه چاه آب، پنج هزار و 747 کیلومتر شبکه توزیع آب‌، 283 هزار و 307 متر مکعبمخزن ذخیره آب، آب شرب و بهداشت یک میلیون و 17 هزار و 626 نفر در استان را تامینو توزیعمی‌کند.

 
فاتحی اصلاح شبکه آب را یکی از اقدامات اساسی در راستای کاهش هدر رفت آب بیان کرد و افزود: در شش ماهه اول امسال 11 کیلومتر شبکه آبرسانی در استان اصلاح شده است.
 
وی به واگذاری چهار هزار و 235 فقره انشعاب آب به شهروندان استان اشاره کرد و افزود: در این مدت و در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان 37 کیلومتر شبکه آب در سطح استان توسعه یافت.
 
سرپرست آب و فاضلاب شهری استان یزد با بیان اینکه تامین آب در استان یزد با مشکلاتی از جمله کمبود منابع روبه‌رو است ادامه داد: در این مدت 58 میلیون و 486 هزار و 43 متر مکعب آب در استان یزد تولید شده است.
 
فاتحی در ادامه اجرای شبکه فاضلاب در استان را یک موضوع مهم در راستای حفظ محیط زیست و بازچرخانی مجدد آب دانست و افزود:در طول شش ماه گذشته، 29 کیلومتر شبکه فاضلاب در استان یزد توسعه یافته است.
 
وی یادآور شد: در حال حاضر یک هزار و 458 کیلومتر شبکه فاضلاب در استان یزد ایجاد شده و یک هزار و 570 فقره انشعاب فاضلاب در شش ماهه اول سال به شهروندان واگذار شده است.
 
سرپرست آب و فاضلاب شهری استان یزد تعویض کنتورهای خراب را یکی دیگر از اقدامات مهم در راستای مدیریت مصرف آب دانست و افزود: در طول شش ماه گذشته، یک هزار و 793 فقره کنتور خراب در سطح استان یزد تعویض شده است.
 
فاتحی عملیات شناسایی نشت‌های احتمالی و نامرئی در شبکه توزیع، انشعاب و خطوط انتقال با استفاده از تجهیزات پیشرفتهنشت‌یابی در هشت شهر استان یزد را از دیگر اقدامات مهم در راستای مدیریت مصرف در طول شش ماه گذشته عنوان کرد.
 
ویبه اقدامات صورت گرفته در ارتباط با رفع خرابی و جلوگیری از هدر رفت آب در سطح استان اشاره کرد و افزود: در این راستا و در طول شش ماهه ابتدایی امسال، 10 هزار و 618 مورد حوادث آب در استان یزد برطرف شده است.
 
سرپرست شرکتآب و فاضلاب شهری استان نقش فرهنگ‌سازی در راستای مدیریت مصرف توسط شهروندان را بسیار با اهمیت برشمرد و افزود: روابط عمومی شرکت آبفا در امسال اقدامات مهمی از جمله، اطلاع‌رسانی بر روی قبوض آب، ارسال پیامک، ساخت موشن‌گرافیبا موضوعات ضرورت اجرای شبکه فاضلابو پخش آن در صدا و سیما، برگزاری همایش بانوی آب، ارسال انیمیشن، تیزر و غیره با موضوعات صرفه‌جوی از طریق شبکه‌های مجازی، برگزاری همایش مشترک با ائمه جماعت، توزیع اقلام صرفه‌جویی در نماز جمعه، تنظیم و ارسال اخبار را در راستای آگاه‌سازی شهروندان با مباحث صرفه‌جویی انجام داده است.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0719 sec