شناسه خبر: 82564 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 ساعت: 09:16 گروه: اجتماعی
استاندار یزد هدف اصلی پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه را ایجاد اشتغال عنوان و تاکید کرد: لازم است فر‌آیند و سامانه‌‌ای برای پایش و رصد اشتغال‌زایی حاصل از این تسهیلات طراحی شود.

به گزارش یزدی نیوز،«محمدعلی طالبی» در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: نکته‌ای که بارها در جلسات اقتصادی و اشتغال بر آن تأکید کرده‌ایم و در گزارش آسیب شناسی تبصره ۱۸ قانون بودجه نیز آمده، این است که نباید هدف اصلی پرداخت تسهیلات از این منبع که ایجاد اشتغال است، فراموش شود.

 
وی افزود: لازم است بررسی شود که در تعیین اهداف کمی اشتغال چه مقدار واقع‌گرایی مدنظر بوده و همچنین میزان اثربخشی پرداخت تسهیلات در ایجاد اشتغال استان چقدر خواهد بود.
 
رییس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد گفت: متأسفانه در برخی مواقع، پرداخت تسهیلات به هدف تبدیل می‌شود در حالیکه این بخش وسیله‌ای برای رسیدن به هدف اصلی یعنی اشتغال است.
 
طالبی با انتقاد از نبود سیستم پایش برای رصد روند پرداخت تسهیلات تا رسیدن به هدف اصلی و ایجاد اشتغال، تصریح کرد: تمام تمرکز مجموعه اقتصادی و دستگاه‌های مرتبط در پرداخت تسهیلات ‌از محل تبصره ١٨ باید روی ایجاد اشتغال باشد.
 
استاندار یزد بر ضرورت ایجاد فرآیند و سامانه ای برای رصد و پایش پرداخت تسهیلات در این بخش در استان از سوی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد و گفت: ‌برخی از اشتغال‌های پیش‌بینی شده با وجود در نظر گرفتن تسهیلات، محقق نمی‌شود به همین دلیل باید ایجاد اشتغال به عنوان یک هدف برجسته شود و این امر به عنوان شاخص ارزیابی دستگاه‌ها در نظر گرفته شود.
 
رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان ایجاد سیستم رصد دقیق پرداخت تسهیلات تا ایجاد اشتغال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه را مانعی برای هدر رفت این سرمایه‌های ملی دانست و ادامه داد: البته در برخی مواقع لازم است برای حفظ اشتغال موجود نیز از واحدهای تولیدی حمایت شود.
 
‌وی با تأکید بر لزوم توجه و نظارت دقیق تر در ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی، ‌افزود: باید تامل بیشتری شود تا اعتباری که در بخش‌هایی همچون کشاورزی قرار می دهیم، عمده توان اشتغال زایی آن، برای اتباع بیگانه و نیروهای غیربومی محقق نشود، بلکه باید از ظرفیت نیروهای محلی استفاده و برای آنها اشتغال ایجاد کنیم.
 
این مسئول در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با رعایت این موارد می‌توانیم نمونه‌ای‌ از یک کار موفق را در استان اجرا کنیم تا به عنوان الگو به کشور معرفی شود و سایر استان‌ها نیز بتوانند با استفاده از این تجربه، تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه را تا رسیدن به اشتغال پیش بینی شده، پرداخت کنند.
 
‌گفتنی است در این نشست گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات و سهم استان یزد در اشتغال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه توسط رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت،‌ رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ارائه شد.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1466 sec