شناسه خبر: 70893 منتشر شده در مورخ: 1398/01/22 ساعت: 16:06 گروه: فرهنگی و هنری
رئیس انجمن نمایش استان یزد با بیان اینکه برای اولین بار تئاتر خیابانی با حضور کودکان کار در یزد برگزار می‌شود گفت: کودکان کار علاقه مند به رشته‌های هنری به صورت رایگان در انجمن‌ها شرکت می‌کنند.

به گزارش یزدی نیوز احمد ندافی در ستاد ساماندهی متکدیان که در سالن شهید موحدین استانداری یزد برگزار شد با اشاره به اینکه فراخوان اولیه جشنواره باز باران از دو ماه گذشته ارائه شد اظهار داشت: اصلی ترین هدفی که در این جشنواره دنبال آن هستیم، استعداد یابی و تشویق کودکان کار به مسائل هنری است.

 
رئیس انجمن نمایش استان یزد افزود: نشستی با مراکز نگهداری کودکان کار و سمن‌ها برگزار و تعداد 100 نفر از این کودکان که دارای پرونده بودند، معرفی شدند که از این تعداد 50 نفر در کارهای هنری شرکت کردند.
 
مسئول برگزاری جشنواره باز باران در یزد با بیان اینکه برای اولین بار تئاتر خیابانی با حضور کودکان کار در یزد برگزار می‌شود گفت: سه کار تولیدی در رشته تئاتر خیابانی، پرفورمنس و گروه سرود با دعوت از بهترین مربیان و با حضور کودکان خیابانی برنامه ریزی شده است که در ایام جشنواره اجرا می‌شود.
 
وی اضافه کرد: طی جلساتی که با انجمن‌های هنری استان داشتیم قرار شد که هر کدام از این کودکان کار که علاقه مند به حضور در فعالیت‌های هنری بودند بتوانند به صورت رایگان در این رشته‌ها به کار خود ادامه دهند.
 
ندافی با اشاره به اینکه در سال گذشته فراخوانی با همکاری آموزش و پرورش استان یزد در مدارس با موضوع "اگر من کودک کار بودم" در زمینه انشاء و نقاشی ارائه شد خاطرنشان کرد: این کار در جهت همزاد پنداری در مدارس یزد صورت گرفت که نزدیک به 1000 نفر شرکت کردند که قرار است در روز اختتامیه جشنواره باز باران از 100 نفر این شرکت کنندگان تجلیل و آثارشان در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار گیرد.
 
رئیس انجمن نمایش استان یزد به برنامه‌های جشنواره باز باران در یزد اشاره کرد و گفت: تشویق کار فرهنگی و ثبت نام رایگان در کتابخانه‌های استان ویژه کودکان کار، جمع آوری کمک‌های مردمی و خیری برای کمک به کودکان کار و خیابانی، برپایی نمایشگاه نقاشی و خطاطی، رصد ستارگان در کویر، اجرای آثار تئاتر پرفرمنس با هدف حضور مدیران برای مشاهده کار این کودکان از جمله برنامه‌های جشنواره باز باران در استان یزد است.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4094 sec