شناسه خبر: 70560 منتشر شده در مورخ: 1397/12/24 ساعت: 09:47 گروه: اجتماعی
با هدف گسترش همکاری‌های علمی و بین المللی؛

دیدار سفیر و دبیر اول کشور کنیا با رئیس دانشگاه یزد

دیدار سفیر و دبیر اول کشور کنیا با رئیس دانشگاه یزد
سفیر کنیا و دبیر اول آن کشور در نشستی با رئیس و چندتن از مسئولان دانشگاه یزد در خصوص توسعه همکاری‌های علمی بین این دانشگاه و دانشگاه‌های کشور کنیا به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش یزدی نیوزدکتر محمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد این دیدار را فرصت مناسبی برای گسترش همکاری علمی دانست و در خصوص دانشگاههای کنیا و زمینه های آموزش در آن کشور به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 
سپس روقیه ا.سوبو سفیر کنیا توضیحاتی در خصوص دانشگاههای کنیا ارائه کرد و گفت: در کنیا دانشگاهها به صورت دولتی و غیردولتی اداره می شود و در دانشگاه‌های دولتی هزینه تحصیل نسبتاً زیاد است.
 
وی افزود: دانشجویان کنیا علاقه مند به تحصیل در رشته هایی چون پزشکی، مهندسی، تکنولوژی و IT هستند.
 
سفیر کنیا دانشگاههای نایروبی و کنیاتا را از دانشگاههای مطرح کنیا برشمرد و برگسترش همکاریهای علمی دو جانبه تأکید کرد.
 
دکتر محمدعلی حداد رییس دفتر همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه یزد نیز با اشاره به تاریخچه دانشگاه یزد به توضیحاتی درخصوص تعداد دانشجویان دانشگاه، تعداد پردیس ها و دانشکده های مستقل، رشته ها و مقاطع تحصیلی، امکانات رفاهی دانشگاه از جمله خوابگاههای دانشگاه پرداخت.
 
وی با اشاره به رتبه دانشگاه یزد در ایران و جهان و جوان بودن دانشگاه به پتانسیل های بالقوه علمی دانشگاه یزد برای گسترش همکاری های ایران با دانشگاههای مختلف دنیا اشاره کرد.
 
دکتر محمد فرشی سرپرست دانشجویان بین‌المللی دانشگاه یزد هم به تشریح مراحل و شیوه جذب دانشجویان غیرایرانی پرداخت.
 
در پایان نشست دو طرف پیرامون برنامه تبادل دانشجو و استاد در دانشگاهها تصمیماتی اتخاذ کرده و مقرر شد بررسی های اولیه پیرامون انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه یزد و دانشگاههای تراز اول کنیا انجام پذیرد.
 
هم اکنون حدود ۱۷۹دانشجوی غیر ایرانی از کشورهای مختلف در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل هستند.
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1725 sec