شناسه خبر: 69579 منتشر شده در مورخ: 1397/11/10 ساعت: 10:39 گروه: اجتماعی
استاندار یزد در شورای اداری استان بزرگ ترین سرمایه استان را سرمایه انسانی و مهم ترین چالش یزد را کمبود منابع آب و کاهش شدید کیفیت آب آشامیدنی و کشاورزی و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست و خواستار حمایت کشوری در موضوع انتقال آب به استان شد.

به گزارش یزدی نیوزشورای اداری استان با حضور "امیر سرتیپ امیر حاتمی" وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، "‌حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین قندهاری" نماینده‌ مقام معظم رهبری در وزارت دفاع، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد،‌ "کمال دهقانی" نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار، مدیرکل حوزه استاندار و اعضای شورای اداری استان در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.‌

استاندار یزد در نشست شورای اداری استان با گرامیداشت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام و شهدا، ‌گفت: این ایام فرصت بسیار مناسبی برای تبیین دستاوردها و عملکردهای انقلاب در حوزه های مختلف است که به طور قطع مدیران استان به آن واقف هستند و از این فرصت ارزشمند نهایت استفاده را می کنند.
"‌محمدعلی طالبی" ‌ادامه داد: این ایام فرصتی بسیار ارزشمند برای بازخوانی ارزش های اصیل انقلاب اسلامی است و باید از این فرصت برای تقویت همدلی ها و وحدت برای آرمان های مشترک حول منافع ملی و مردم در شرایط سخت پیش رو، استفاده شود.
وی افزود: استان یزد امروز به برکت انقلاب اسلامی و دوران پرشکوه آن از سرآمدان کشور به شمار می رود، بزرگ ترین سرمایه این استان سرمایه نیروی انسانی است که از دیرباز برخوردار از علما و مجاهدان بزرگی در سطح ملی و بین المللی بوده و تا امروز که شخصیت‌های بزرگواری را به عنوان سرمایه های انسانی خود د‌ارد.
طالبی خاطرنشان کرد: در بخش اقتصادی ‌ و صنعت و معدن جزو استانهای برتر کشور هستیم، به رغم سختی هایی که در حوزه آب و هوا وجود دارد در بخش کشاورزی در تولید بعضی از محصولات ‌جزو چند استان برتر کشور و در حوزه دامپروری نیز دارای رتبه های خوبی در کشور هستیم و نشان داده ایم که چطور با همه محدودیت ها می توان تولید کرد.
عالی ترین مقام اجرایی استان گفت: در بخش علمی نیز با وجود نزدیک به ۱۰۰ هزار دانشجو در استان از برترین استانها به لحاظ تعداد دانشجویان، تعدد مراکز دانشگاهی، ۲۵