شناسه خبر: 67309 منتشر شده در مورخ: 1397/07/27 ساعت: 17:35 گروه: اجتماعی
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در راستای حفاظت از منابع آبی و مدیریت مصرف آب، ۴۰۰ دشت کشور ممنوعه اعلام شد

به گزارش یزدی نیوزجهانگیر حبیبی  در نشست مشترک مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای یزد با رئیس کل و قضات دادگستری استان یزد با تشریح وضعیت فعلی آب‌های کشور اظهار داشت: سال زراعی قبل با کاهش 21درصدی بارش، 51درصدی میزان روان‌آبها و 32درصدی آب ورودی به سدها نسبت به سال قبل از آن مواجه بودیم.

 
معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: نمود این تغییرات در اعتبارات فصل برنامه بهبود بهره‌برداری و مدیریت مصرف قابل مشاهده است به‌گونه‌ای که در سال 94 این اعتبارات نسبت به سال قبل از آن 4.5 برابر شده است.
 
حبیبی برخی از برنامه‌های وزارت نیرو در این بخش را شامل استقرار دفاتر ساختار حوزه آبریز و به‌تبع آن تشکیل شورای هماهنگی حوزه‌ها، تدوین طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی عنوان کرد و گفت: طرح احیا و تعادل‌بخشی از مصوبات شورای عالی آب است که از 37 جلسه آن، 30 جلسه در دولت تدبیر و امید تشکیل شده است.
 
وی محاسبه و ابلاغ آب‌های قابل احیا و بهره‌برداری با تعیین سهم همه بخش‌ها را از دیگر طرح‌ها بیان کرد و افزود: در این راستا حدود 400 دشت کشور، ممنوعه اعلام شد که 100 دشت با مصوبه دولت از این شرایط برخوردار شده است.
 
این مسئول تصریح کرد: تقویت هماهنگی بین دستگاهی‌، تمرکز بر مدیریت منابع آب و بازچرخانی آب‌های صنعتی و پساب و نیز مدیریت توأمان تولید و تأمین آب از دیگر برنامه‌های وزیر نیرو بوده و در تمامی این موارد تدوین از پایین به بالا و از شوراهای حفاظت استانی در اولویت بوده است.
 
حبیبی ادامه داد: تمام این اقدامات در راستای حفاظت از منابع آبی و مدیریت صحیح آب برای جلوگیری از مشکلات ناشی از خشکسالی‌ها و کم شدن میزان بارش‌ها انجام شده و می‌شود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مدیریت مصرف آب نیازمند عزم همگانی است، از تمام دستگاه‌های مربوطه می‌خواهیم که تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف این طرح‌ها و مصوبات به‌کار گیرند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1270 sec