معاون استاندار یزد تأکید کرد:

لزوم هدایت تسهیلات اشتغال روستایی به سمت اشتغال فارغ التحصیلان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با بیان این‌که سهم وام اشتغال پایدار روستایی استان یزد در مرحله اول بیش از ۱۱۵ میلیارد تومان بود‌ه، خواستا‌ر هدایت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به سمت تحصیل کرده های استان شد

به گزارش یزدی نیوز«علی زینی وند» در کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان این‌که اولویت جهت‌گیری اشتغال استان برای دانش‌آموختگان دانشگاهی است، اظهار کرد: وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری ارزان‌ترین و بهترین زمینه برای رسیدن به این اهداف است . 

 
وی مهم ترین ‌مشکل امروز استان را بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: این در حالی است که استان یزد بیش از ظرفیت و انتظار، برای کشور شغل ایجاد کرده و بیکاری این قشر، تأثیر فرهنگی نامطلوبی برای آینده استان دارد .
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد با اشاره به وضعیت وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان ، گفت: در مرحله اول برای میزان پرداختی ‌بیش از ١١٥ میلیارد تومان و پرونده‌های معرفی به بانک‌های عامل، ایجاد یک هزار و ٨٠٠ شغل در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدمات پیش‌بینی شد .
 
زینی وند با اشاره به این‌که تسهیلات ایجاد اشتغال روستایی و عشایری با هدف اولویت در مناطق محروم به‌ویژه در میان فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی پرداخت می‌شود، تصریح کرد: به همین دلیل باید کمیته نظارت کارگروه تخصصی اشتغال استان، فعالیت بیشتری داشته باشد تا تسهیلات در مسیر درست هدف‌گذاری دولت و کارگروه اشتغال استان، هزینه شود .
 
این مقام مسئول در ادامه بر بر ضرورت پالایش پرونده‌ها تا حداکثر سه هفته آینده تاکید و به بانک‌های عامل استان نیز تأکید کرد: پرونده‌هایی که اشتغال مطمئن دارند در اولویت قرار دهند .
 
زینی وند در پایان یکی دیگر از طرح‌های مهم استان را طرح کارورزی و حرفه‌آموزی در محیط کار دانست و گفت: در این حوزه ،شاهد کم‌کاری در برخی دستگاه‌ها هستیم و  لازم است تا پایان سال، تحول گسترده‌ و مثبتی در این بخش اتفاق افتد. گفتنی است در این نشست گزارشی از میزان پرداخت تسهیلات طرح اشتغال روستایی و عشایری توسط بانک های عامل استان طبق گزارش سامانه کارا تا پانزدهم آذر ماه سال جاری ارائه و در خصوص طرح‌های متقاضیان اخذ تسهیلات اشتغال زایی برنامه اشتغال فراگیر تصمیم‌گیری شد و نهادهای حمایتی استان در زمینه جذب اعتبارات طرح اشتغال روستایی گزارشات خود را ارائه کردند .
 
 
منبع:ایسنا یزد
 

بخش نظردهی بسته شده است..