شناسه خبر: 62048 منتشر شده در مورخ: 1396/11/09 ساعت: 17:29 گروه: فرهنگی و هنری
مدیرکل صداو سیمای مرکز یزد با اشاره به اهمیت موسیقی در انتقال پیام، گفت:‌ موسیقی رسانه‌ای تأثیرگذار است که جوانان را به کار و تلاش جذب می‌کند.

به گزارش یزدی نیوز ،« احمد پهلوانیان » درمراسم اختتامیه اولین جشنواره نغمه‌های کویر ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره، اظهار کرد: موسیقی همان طور که باعث افزایش سطح مخاطبین می‌شود به عنوان یک رسانه در بیان زندگی انسان نیز به کار می‌رود که این حرف دیروز و امروز نیست بلکه از دیرباز تاکنون موسیقی و تاثیر آن از دیدگاه فیلسوفان نیز پذیرفتنی بوده است .

وی با بیان این‌که موسیقی از نظر مقام معظم رهبری نیز رسانه‌ای تاثیرگذار است،افزود: به گفته ایشان نیز باید موسیقی و سرودهای تاثیرگذار ساخته شود همچنان که در آستانه پیروزی انقلاب قرار داشته و از تاثیر موسیقی آگاه هستیم .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد گفت: موسیقی حماسه آفرین است و جوانان را به کار و تلاش جذب می‌کند، به همین منظور آن دسته از موسیقی‌هایی که در میان مردم انزوا به وجود می‌آورد باید حذف شوند .

پهلوانیان موسیقی را تفکیک شده از سه بخش جایز و سه بخش غیرمجاز دانست و بیان کرد: خوشبختانه هنرمندان کشور و استان یزد در محدوده جایز فعال هستند .

این مقام مسئول در پایان نقطه اوج این جشنواره را شرکت و حضور هنرمندان عنوان کرد و گفت: بیش از ۱۱۲ سرود بسیار زیبا و تاثیرگذار به دست رسیده که عملی خوب و قابل تقدیر است.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1645 sec