قبرستان تاریخی «جوی هُرهُر» یزد بازسازی و مرمت می‌شود

شهردار شهر میراث جهانی یزد از بازپیرایی و بازسازی قبرستان تاریخی «جوی هُرهُر» در یزد خبر داد.

«ابوالقاسم محی‌الدینی» در بازدید از منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد، اظهار کرد: امروز در راستای بازدیدهایی که از سازمان‌ها و مناطق شهرداری یزد انجام می‌شود، بازدیدی را از منطقه بافت تاریخی شهرداری داشتیم و مسائل و مشکلات این منطقه را مورد بررسی قرار دادیم.

وی ادامه داد: در ملاقات‌های عمومی که با مردم داشتیم و یا در نشست‌های محلات، شهروندان این منطقه درخواست‌هایی داشتند از جمله بوستان محله پل نواب که نیاز به بازپیرایی داشت و با آماده شدن طرح آن، بر اساس اعتبارات مقرر شد که عملیات عمرانی آن آغاز شود و تا ایام الله دهه مبارک فجر این بوستان را برای استفاده عموم مردم بهسازی و آماده سازی کنیم.

شهردار شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان کرد: همچنین معبری را در محله خرمشاه داریم که آن معبر را به بلوار شهید باهنر متصل می‌کند، از این محل هم بازدیدی صورت گرفت و در حال حاضر باید تملکاتی در آن انجام شود و پس از آن اقدام به باز شدن این مسیر کنیم.

 

محی‌الدینی گفت: در بازدیدی که از این محل داشتیم مقرر شد مالکین را دعوت کنیم و پس از توافق اقدام به تملک و اجرای این طرح کنیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر این موارد، بازپیرایی چند بوستان هم امروز مطرح شد و در مسیر اجرای طرح‌ها قرار می گیرد، گفت: برخی از این بوستان‌ها در بودجه امسال اعتبار دارند و برخی دیگر باید در بودجه سال آینده دیده شوند و آنها را هم اجرایی کنیم.

شهردار تصریح کرد: خوشبختانه طرح‌ها آماده شده و مرحله به مرحله اجرایی خواهد شد و به دنبال آن هستیم که بوستان محله یعقوبی این منطقه را هم تا دهه فجر به بهره‌برداری برسانیم و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

 

محی‌الدینی گفت: با توجه به اینکه جوی هُرهُر که مدفن حدود ۱۰۰ عالم و مجتهد مسلم هست در طول سالیان متعدد و به ویژه در سیل‌های سال گذشته با تخریب‌هایی همراه بود و در این بازدید تصمیم گیری شد که اقداماتی برای مرمت و بهسازی آن انجام شود.

وی تاکید کرد: در فاز نخست، امسال بخشی از کار آغاز می شود و با مشارکت میراث فرهنگی این پروژه اجرایی می‌شود و سال آینده هم با تصویب شورای اسلامی شهر یزد اعتبارات خوبی برای آن در نظر بگیرند.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی شهرداری یزد، محی الدینی در پایان نیز گفت: درخواست داریم که استاندار و فرماندار یزد اعتبارات ویژه‌ای را در سال آینده برای این طرح که برای شهر یزد، ویژه است پیش‌بینی کنند و بتوانیم با اعتباراتی که شهرداری در نظر می‌گیرد به جمع‌بندی خوبی برسیم و این مکان برای استفاده همه مردم شهر، بازپیرایی و بهره‌برداری شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..