فرماندار یزد:

دهه محرم فرصت مناسبی برای تبیین حجاب است

فرماندار یزد دهه محرم را فرصت مناسبی برای تبیین موضوع حجاب و خدمت رسانی به مردم عنوان کرد.

«سید محمدرضا مدرسی»در نشست شورای اداری شهرستان یزد که در سالن ولایت فرمانداری برگزار شد، ضمن تبریک ایام عید غدیر اظهار کرد: استقبال بی نظیر مردم در جشن‌ها، می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی با همکاری یکدیگر در نشاط اجتماعی قدم بردارند و این گونه مراسم‌ها در ایام دیگر سال نیز برگزار شود.

وی افزود: مردم به مراسمات فرهنگی و مذهبی تمایل دارند و رسانه‌ها در نشر این مهم و انعکاس آنها نقش پر رنگ تری داشته باشند.

فرماندار با اشاره به موضوع عفاف و حجاب، افزود: دین مبین اسلام بر عفاف و حجاب به عنوان واجب شرعی تاکید دارد لذا نهادهای فرهنگی، آموزشی و دولتی باید در ترویج آن نقش آفرین باشند.

وی ادامه داد: یکی از مباحثی که فرمانداری باید انجام دهد، رصد انجام وظایف دستگاه‌ها است که چه میزان در میدان عمل و به صورت تاثیرگذار و نه به صورت شکلی تکالیف خود را انجام می دهند.

فرماندار با بیان اینکه بی‌توجهی نسبت به مقوله حجاب بسیار خطرناک است، افزود: اصناف ویترین جامعه و پیشانی در کارهای فرهنگی و اجتماعی هستند.

وی گفت: دهه محرم یک فرصت مناسب برای تبیین موضوع حجاب و خدمت رسانی به مردم است، زیرا قلوب مردم جامعه بخصوص جوانان برای پذیرش مسئله حجاب و عفاف آماده است.

مدرسی در پایان با اشاره به اینکه وعده الهی است که حتی اگر تلاش نکنیم باز دین خدا در جامعه باقی خواهد ماند، گفت: پس تا می‌توانیم باید از تمام ظرفیت‌های خود در امر تحقق امر الهی در همه زمینه ها استفاده کنیم.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..