امام جمعه یزد:

صنعت کشاورزی نیازمند توجه ویژه است/رفع مشکل نهاده‌‎های دامی با نوآوری و خلاقیت

امام جمعه یزد گفت: صنعت کشاورزی با معیشت مردم سر و کار دارد و توجه ویژه به این صنعت، توجه به معیشت مردم است.

آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت طی شدن مسیر کمال در اسلام، اظهار کرد: یادگرفتن مسائل و مفاهیم دینی یکی از مواردی است که باعث شناخت خداوند متعال می‌شود.

وی افزود: شناخت خداوند مساوی با شناخت خود آدمی است و شناخت آدمی نیز باعث بهبود زندگی و به کمال رسیدن اهداف می‌شود.

امام جمعه یزد با بیان اینکه انسان باید در تمام امور زندگی خود برنامه‌ریزی داشته باشد تا به اهداف خود برسد، گفت: نامنظم بودن در برنامه‌ریزی برای معیشت ضربه بزرگی به انسان می‌زند و این عدم برنامه‌ریزی باعث می‌شود که در راستای خودکفایی به ویژه در اقتصاد نتوانیم به درستی عمل کنیم.

وی افزود: مشکلات اقتصادی و تورم نیز نتیجه برخی از عدم برنامه‌ریزی صحیح و بی‌نظمی‌های اقتصادی است، بنابراین نیاز است در این مورد به درستی تصمیم گرفته شود.

ناصری ادامه داد: در هر مسیری سختی‌ها و مشکلاتی وجود دارد که برای غلبه بر این سختی‌ها، نیاز است که صبر و تحمل پیشه کرد و موانع موجود در مسیر را با فکر و اندیشه درست از سر راه برداشت.
امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت فکر و اندیشه عنوان کرد: اگر فکر و اندیشه وجود نداشته باشد، هویت درست و مشخص نیز وجود نخواهد داشت بنابراین تفکر از جایگاه ویژه‌ای باید برخوردار باشد.

وی افزود: تفکر باعث بروز نوآوری و خلاقیت می‌شود و خلاقیت نیز می‌تواند راه‌حل‌های ویژه‌ای برای حل مشکلات مطرح کند.

ناصری با بیان اینکه جهاد کشاورزی باید با نوآوری و خلاقیت خود مشکلات مرتبط با نهاده‌های دامی را حل کند، گفت: خودکفایی استان‌ها در مورد خوراک دام و طیور یکی از مواردی است که نیاز به همت جدی دارد تا فشار از روی دوش مردم برداشته شود.

وی افزود: جهاد کشاورزی در این زمینه باید سختی‌ها را به جان بخرد و مشکلات را تحمل کند تا استان یزد نیز در زمینه تامین نهاده های دامی به خودکفایی برسد و برای رسیدن به این مهم نیاز است که جهاد کشاورزی حرکتی جهادی انجام دهد.

آیت الله ناصری ادامه داد: نیاز است که به کشاورزی همانند صنعت فولاد توجه شود زیرا کشاورزی صنعتی است که با تغذیه و امور مرتبط با معیشت مردم سر و کار دارد.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد، «سید ابوالفضل وکیلی» رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات انجام شده در یک‌سال گذشته در حوزه کشاورزی اظهار کرد:در زمینه آب و انرژی به علت شرایط ویژه استان اقدامات ویژه‌ای صورت گرفته است.

وی افزود: در حوزه امنیت غذایی، بحث تحولی یزد نوین، تولید تیلاپیا به عنوان استان پیشرو در کشور و تولید بذر و نشاء نیز جهاد کشاورزی اقدامات شاخصی در یک‌سال گذشته انجام داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد ادامه داد: در تولید نهال پسته استان یزد به عنوان استان اول در کشور شناخته شده است و هدف‌گذاری شده تا در زمینه تولید نهال و بذر استان یزد بهتر عمل کند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..