استاندار یزد در اختتامیه رویداد اهدای جایزه جوانی جمعیت:

۲۱۰۰ نفر از مشمولان جوانی جمعیت زمین دریافت می‌کنند

استاندار یزد در اختتامیه اولین رویداد اهدای جایزه ملی جوانی جمعیت(حسنه ماندگار) در استان، العام کرد: تا پایان تیرماه امسال به دو هزار و ۱۰۰ نفر از افراد مشمول قانون جمعیت، ۲۰۰ مترمربع زمین در بهترین موقعیت تقدیم می‌کنیم.

«مهران فاطمی» در این مراسم ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این رویداد در استان، اظهار کرد: یزد دارای سه ثروت بزرگ است که خداوند به ما عنایت کرده است که اولین آن منابع طبیعی و معادن و مراتع است و دومین ثروت نیز فرهنگ و هویت و آثار تاریخی و معماری و میراثی بی‌بدیل یزد است و از همه مهمتر ثروت منابع انسانی و انسانهای شریف اهل یزد است چنان که روایت داریم؛ «شرافت هر مکانی به انسانهای آن مکان است.»

وی با بیان این که بزرگترین دارایی ما جوانان و فرزندان ما هستند،‌ افزود: متاسفانه به دنبال سیاست‌های غلط اجرا شده در کشور در حال سوق سافتن به سمت پیری جمعیت هستیم و اگر این روال ادامه یابد اکثر واحدهای صنعتی ما به دلیل نبود نیروی انسانی تعطیل خواهند شد.

استاندار با تاکید بر این که اگر کشور دچار چاله جمعیتی شود، ۱۰۰ سال طول خواهد کشید که جامعه ما مجدداً به جامعه‌ای سرزنده و بالنده تبدیل شود، عنوان کرد: در حالی بسیاری از کشورهای اروپایی در بازه ۹۰ ساله دچار کاهش جمعیت شده‌اند ولی در کشورمان این روند طی ۱۰ سال اتفاق افتاده به طوری که هم اکنون وضعیت نامطلوبی داریم.

وی با بیان این که خیلی‌ها مسائل معیشتی را در رابطه با فرزندآوری مطرح می‌کنند، گفت: خداوند در قران کریم وعده رساندن روزی به بندگانش را داده است.

فاطمی در ادامه خاطرنشان کرد: تا پایان تیرماه امسال به دو هزار و ۱۰۰ نفر از افراد مشمول قانون جمعیت، ۲۰۰ مترمربع زمین در بهترین موقعیت تقدیم می‌کنیم.

استاندار در پایان اضافه کرد: هرچند شرایط پرداخت تسهیلات ازدواج دشوار است ولی سال گذشته یکهزار و ۶۵۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات فرزندآوری پرداخت شده و امسال نیز تلاش داریم با افزایش این تسهیلات، تعداد بیشتری از مشمولان را شامل این تسهیلات کنیم.

تقدیر از طلایه داران حوزه جمعیت استان در بخشهای مختلف، اجرای سرود توسط گروه سرود فجر جاوید و اجرای نمایش طنز از دیگر برنامه‌های این رویداد بود که امشب به همت مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در باغ جهانی دولت آباد یزد برگزار شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..