لزوم اجرای قانون اساسی برای توسعه اقتصادی/ عاملیت اقتصادی مردم افزایش یابد

رئیس‌کل دادگستری استان یزد با اشاره به ضرورت اجرای قانون اساسی، گفت: اگر بتوان عاملیت مردم در عرصه اقتصاد را محقق کرد قطعاً تحقق شعار سال تسریع و تسهیل خواهد شد.

به گزارش یزدی نیوز،‌ غلامعلی دهشیری،‌  در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: نماد تحقق واقعی شعار سال، گشایش در سفره مردم است که این مهم‌ترین وجه تمایز شعار سال جدید با سال‌های پیش از آن است.

وی افزود: همه ارکان‌ حاکمیتی باید با تدبیر و برنامه‌ریزی، تحقق کامل شعار سال را پیگیری کنند و در این مسیر دولت با داشتن ابزارهای نظارت، کنترل و هدایت نقش ویژه‌ای دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان یزد با بیان این‌که باید اصل ۴۴ قانون اساسی دقیق پیگیری و وابستگی به دلار و نفت کاهش یابد، گفت: اگر بتوان عاملیت مردم در عرصه اقتصاد را محقق کرد قطعاً تحقق شعار سال تسریع و تسهیل خواهد شد و مردمی سازی اقتصاد، ریشه در قانون اساسی دارد و از سوی دیگر در آموزه‌های دینی نیز بر آن تأکید شده است.

دهشیری کم‌تحرکی در تجارت‌های خارجی و ضعف در قانون‌گذاری را از چالش‌های پیش روی نظام ذکر و تصریح کرد: برای حل مشکلات اقتصادی، باید الگوی اشتباه مصرف را در جامعه اصلاح و از مصرف‌گرایی کاست و نسبت به تولیدات داخلی تعصب آحاد جامعه را برانگیخت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رویکرد ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال جدید اجتناب از کار اجرایی و تصدی‌گری است. ضمن اینکه باید در حوزه مطالبه گری با جدیت بیشتری ورود کند.

منبع:خبرگزاری فارس

بخش نظردهی بسته شده است..