فروش بیش از ۳۰ میلیارد تومان صنایع دستی یزد در نوروز ۱۴۰۲

سرپرست معاون صنایع‌دستی استان یزد، از فروش بیش از ۳۰ میلیارد تومان محصولات صنایع‌دستی استان در بازارچه‌های نوروزی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث فرهنگی استان، عبدالمجید عربی اظهار کرد: از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۲ فروردین‌ماه، ۵۳ بازارچه صنایع‌دستی در قالب ۴۹۶ غرفه در بناها و مکان‌های تاریخی استان، به تولید و عرضه صنایع‌دستی عمدتاً بومی یزد پرداختند.

وی بابیان این‌که برپایی این بازارچه‌ها در راستای معرفی هنرهای اصیل و بومی استان یزد به گردشگران خارجی و داخلی و حمایت از هنرمندان استان انجام شد، افزود: این بازارچه‌ها در شهرستان‌های ابرکوه، میبد، بافق، خاتم، بهاباد، تفت، اردکان و یزد برپاشده بودند و صنایع‌دستی استان را در رشته‌های گلیم‌بافی، کاربافی، سبدبافی، سفال و سرامیک، زیورآلات سنتی، منسوجات سنتی و … به علاقه‌مندان عرضه کرده‌اند.

سرپرست معاون صنایع‌دستی استان یزد با اعلام این مطلب که ایام نوروز بهترین فرصت برای فروش، عرضه و معرفی محصولات صنایع‌دستی استان به گردشگران داخلی و خارجی است، گفت: سفال و سرامیک و دست بافته‌های سنتی یزد از جمله محصولاتی بودند که بیشترین فروش را در ایام عید نوروز امسال به خود اختصاص داده‌اند.

عربی تصریح کرد: افزایش سفرهای درون‌شهری در استان و استقبال مردم یزد از بازارچه‌ها، هدفمندی محصولات صنایع‌دستی استان نسبت به سلیقه روز بازار و قیمت‌گذاری مناسب موجب رونق بازارچه‌های نوروزی امسال و فروش خوب آن‌ها بوده است.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی یزد در پایان با بیان این‌که یزد از استان‌های توانمند در حوزه صنایع‌دستی است، خاطرنشان کرد: برگزاری این بازارچه‌ها اقدامی مهم در راستای تقویت اقتصاد صنایع‌دستی و وضعیت اقتصادی هنرمندان این حوزه است.

منبع:خبرگزاری فارس

بخش نظردهی بسته شده است..