یزد میزبان اولین رویداد ملی نیازهای فناورانه صنعت قطعه‌سازی

مسئول پیگیری‌های ویژه در حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی سند تحولی «یزد نوین» از برگزاری نخستین رویداد ملی نیازهای فناورانه صنعت قطعه‌سازی به میزبانی یزد خبر داد.

«محمد دهقان» با اشاره به تغییر رویکرد استقرار صنایع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان یزد در حوزه قطعه سازی و ماشین سازی، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه توسعه حوزه قطعه‌سازی در صنعت استان، شناخت نیازها و چالش‌های موجود به ویژه نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی است و این امر برخی برنامه‌های بلند مدت و میان مدت را می‌طلبد تا بتوان آینده را برای رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه ترسیم کرد.

وی افزود: یکی از راه‌های شناسایی و رفع نیازهای فناورانه صنایع، برپایی رویدادها و سلسله نشست‌های واکاوی مشکلات صنعت است که بر همین اساس شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد به عنوان یکی از محوری‌ترین دستگاه‌های دولت در حوزه توسعه صنعتی، برای شناسایی و رفع نیازهای فناورانه صنایع در بخش ساخت قطعه، ماشین آلات و مواد رویدادی را در سطح ملی برگزار می‌کند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تصریح کرد: این رویداد با همکاری یکی از استارت‌آپ موفق یزد و دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی، در زمینه‌های مکانیک، مواد و متالوژی و صنعت برق برگزار می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، دهقان خاطرنشان کرد: این رویداد برای نخستین بار روز ۱۴ اسفندماه در محل مرکز خدمات فناوری و کسب و کار یزد برگزار می‌شود و علاقه‌مندان و صاحبان صنایع استان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع صنعتی شمستا نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

منبع:ایسنا یزد

 

بخش نظردهی بسته شده است..