استاندار یزد:

سفرهای استانی رئیس جمهور لیلةالقدر اجرایی و اداری استان‌هاست

استاندار یزد حضور عالی‌ترین مرجع اجرایی کشور در استان‌ها را لیلةالقدر اجرایی و اداری استان‌ها خواند چرا که طی آن تصمیماتی اخذ می‌شود که مقدرات استان‌ها تا ۱۰۰ سال آینده را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

«مهران فاطمی» در نشست مشترک با جمعی از کارمندان استان با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان در روز ۲۲ دی ماه جاری، گفت: حضور مقامات بلند پایه اجرایی کشور در استان ها، بستری ظرفیت ساز برای استان ها بوده و سبب تسریع قابل توجه در روند پیگیری و حل مطالبات استان می شود.

وی ادامه داد: در جریان سفر دو روزه رئیس جمهور و کابینه به استان ضمن آغاز عملیات اجرایی و افتتاح برخی طرح‌ها، نظام مسائل استان بررسی و برای آن ها تصمیم گیری می شود.

وی حضور عالی ترین مرجع اجرایی کشور در استان ها را لیله القدر اجرایی و اداری استان ها دانست و تصریح کرد: دلیل این نامگذاری این است که در جریان این سفرها، می تواند تصمیماتی اخذ شود که مقدرات استان ها تا ۱۰۰ سال آینده را تحت الشعاع قرار دهد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش آب را فصل مشترک مطالبات عموم مردم استان دانست و افزود: یکی از تصمیمات بزرگ دولت برای استان یزد، اختصاص ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از محل حقوق دولتی معادن برای خط انتقال آب از دریا به استان است.

استاندار با بیان اینکه طرح انتقال آب از دریا به استان به طول ۸۴۰ کیلومتر، ظرفیت انتقال ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب به استان را داراست، تصریح کرد: در طول ۴۴ سال گذشته، پروژه ای استانی با حجم سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور وجود نداشته است.

وی با اشاره به اجرای خط پدافندی آب یزد در طول یک سال اخیر، اظهار کرد: با تاکید شخص رئیس جمهور و معاون اول ایشان مقرر شد خط انتقال آب اجرا شده توسط چادرملو، گل گهر سیرجان و مس سرچشمه از محل خلیج فارس، با اتصالی به اصلی ترین مخزن آب یزد متصل شود.

استاندار با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب شرب در استان داریم خاطرنشان کرد: نیاز به جیره بندی آب در صورت قطعی خط اول انتقالی به مدت ۸ ساعت، مؤید اهمیت و ضرورت اتخاذ تصمیمات اساسی در حوزه تامین آب از منبع پایداری همچون دریا است.

وی با اشاره به اجرای خط پدافندی آب یزد در طول یک سال اخیر، اظهار کرد: با تاکید شخص رئیس جمهور و معاون اول ایشان مقرر شد خط انتقال آب اجرا شده توسط چادرملو، گل گهر سیرجان و مس سرچشمه از محل خلیج فارس، با اتصالی به اصلی ترین مخزن آب یزد متصل شود.

فاطمی با بیان این که اجرای خط پدافندی مذکور به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت، اظهار کرد: با پیگیری صورت گرفته این خط از محل مسئولیت های اجتماعی مجموعه چادرملو اجرا شد.

استاندار با بیان اینکه در مسئله تامین آب پایدار از محل دریا برای استان، «عمل» دولت از «فعل» دولت جلوتر خواهد بود، گفت: در جریان سفر ریاست جهموری به استان، ابتدا عملیات اجرایی طرح انتقال آب از دریا آغاز و سپس خبر آغاز عملیات طرح اعلام می شود.

وی دلیل تعویق در زمان انجام دور دوم سفر رئیس جمهور به استان را، تاکید آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بر تعیین محل تامین مالی پروژه انتقال آب از دریا به استان و سپس شروع عملیات اجرایی پروژه عنوان کرد.

فاطمی در پایان اضافه کرد: در پرتو پیگیری‌های صورت گرفته، در کمسیون اقتصاد هیئت دولت و صحن علنی دولت با پیشنهاد استان مبنی بر پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت های بزرگ معدنی استان به استانداری جهت تامین مالی طرح‌های آبی و احتساب آن به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی آن ها موافقت شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..