تخصیص ۱۳۹ میلیارد تومان برای رفع مشکلات قضایی استان یزد

رئیس قوه قضائیه از اختصاص مبلغ ۱۳۹ میلیارد تومان برای حل مسائل و مشکلات مراکز قضایی استان یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در پایان سفر یک روزه هیأت عالی قضایی به استان یزد، در نشست خبری گفت: مبلغ ۱۳۹ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مسائل و مشکلات مراکز قضایی استان یزد تخصیص داده شد. البته تخصیص این رقم همه مشکلات حقوقی و قضایی استان یزد را رفع و رجوع نمی‌کند، اما می‌تواند بخشی از مشکلات موجود را برطرف کند.

وی افزود: سفر هیأت عالی قضایی به استان یزد با دو هدف «سرکشی از حوزه‌های قضایی و بررسی عملکرد آن‌ها و تدوین راهکار‌های متناسب برای حل مشکلات موجود» و همچنین «آگاهی از سایر مسائل و مشکلات استان» صورت گرفت.

رئیس عدلیه ادامه داد: در جریان سفر مقامات عالی قضایی به استان یزد، هیأت‌های مختلفی جهت انجام دیدار‌های مردمی به تمامی شهر‌های این استان اعزام شدند و در جریان جلسه شورای قضایی استان یزد، گزارش نمایندگان اعزامی در خصوص وضعیت مراکز قضایی استان یزد، مورد بررسی قرار گرفت و در راستای رفع مسائل و مشکلات مراکز مورد اشاره، تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

محسنی اژه‌ای با اشاره به ملاقات‌های مردمی مسئولان ارشد دستگاه قضایی در جریان سفر استانی به یزد گفت: مسئولان عالی دستگاه قضا از جمله معاون اول، رئیس دیوان عالی کشور و مدیرکل مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه نیز در شهر یزد با تعداد کثیری از مردم به صورت چهره به چهره دیدار کردند و ضمن استماع مسائل و مشکلات آنان، دستورات مقتضی را صادر کردند.

وی به دیدار‌های خود با اقشار مختلف مردمی، تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان دانش‌بنیان و همچنین کارکنان واحد‌های قضایی یزدی نیز اشاره کرد و تاکید داشت: در حد توان در راستای رفع مسائل و مشکلات مطرح شده از جانب اقشار مختلف مردم یزد تلاش خواهیم کرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به حضور خود در جلسه شورای اداری استان یزد گفت: در این جلسه پیشنهادات متعددی از جانب مسئولان استان یزد در راستای رفع مسائل و مشکلات این استان ارائه شد و استنباط من این است که بخشی از این مسائل در داخل خود استان قابل حل شدن است و رفع بخش دیگری از مشکلات نیازمند زمان بیشتر و تصمیم‌گیری در سطوح کلان کشور است.

رئیس عدلیه با اشاره به برخی پرونده‌های موجود در استان یزد که رسیدگی به آن‌ها طولانی شده بود، گفت: در جریان سفر هیأت عالی قضایی به استان یزد، دستورات لازم برای انجام کار فوق‌العاده جهت تسریع در رسیدگی به این پرونده‌ها صادر شد.

محسنی اژه‌ای همچنین با اشاره به مشکلاتی که در رابطه با ترخیص یا فروش اموال توقیفی از جمله خودرو در استان یزد وجود دارد، اظهار کرد: در جریان سفر هیأت عالی قضایی به استان یزد، تصمیمات لازم جهت تعیین تکلیف هرچه‌سریع‌تر این اموال توقیفی نیز اتخاذ شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..