سیل زدگان یزدی در منازل رهنی ساکن می‌شوند

استاندار یزد: کار ساخت خانه‌های کاملا تخریب شده ناشی از سیل در کوتاهترین زمان انجام می‌گیرد.

به گزارش یزدی نیوز، مهران فاطمی در بازدید سرزده از ستاد معین بازسازی مناطق سیل زده در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه خود را موظف به رسیدگی به مسائل مردم سیل زده استان می‌دانم، گفت: بر اساس پایش و برآورد خسارات ناشی از سیل به منازل مسکونی، مسائل مربوط به سیل در این حوزه به چهار دسته تقسیم می‌شود.

وی از دسته بندی مسائل این حوزه در بخش‌های «خانه‌های تخریبی غیر قابل سکونت»، «خانه‌های آسیب دیده قابل سکونت»، «آسیب به لوازم منزل» و «اجاره نشین‌های سیل زده» خبر داد.

استاندار یزد با اشاره به تخریب کامل منزل برخی از خانواده‌ها در جریان سیل اخیر خاطرنشان کرد: این گروه از خانواده‌ها معرفی شده و می‌توانند تا حل اساسی مسائل مربوط به منزل خود، در منازل رهنی سکونت کنند.

وی درباره خانه‌های تخریبی ۱۰۰ درصدی مورد تائید تیم‌های ارزیاب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: ساخت خانه‌های تخریبی غیر قابل سکونت، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، انجام شده و موضوعات مربوط به آن با جدیت دنبال می‌شود.

فاطمی ادامه داد: به صاحبان خانه‌های نیازمند مرمت، «تسهیلات کم بهره و بلاعوض» برای بازسازی منزل پرداخت می‌شود.

استاندار همچنین به آسیب سیل به اثاثیه و لوازم منزل مردم استان و به ویژه شهر یزد اشاره کرد و گفت: بر اساس لیست مورد تائید ارزیابان، لوازم منزل تهیه و در اختیار این گروه از آسیب دیدگان از سیل قرار می‌گیرد.

وی علت کندی روند آواربرداری در برخی مناطق را عدم امکان تردد ادوات و تجهیزات سنگین در بافت فرسوده به دلیل عرض کم معابر، لزوم ترمیم مسیر‌های دچار فرونشست به منظور تردد ادوات و ضرورت انجام آواربرداری به صورت دستی در بافت‌های حساس شهری عنوان کرد.

فاطمی تأکید کرد که تا آخرین لحظه بازگشت زندگی مردم به حالت عادی، کنار مردم و با مردم بوده و مسائل و مشکلات آن‌ها را دنبال می‌کنیم.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..