در آستانه اربعین حسینی؛

سفر دانشجویان یزد به سفر معنوی اربعین تسهیل می شود

مسئول فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد گفت: سفر دانشجویان یزد به سفر معنوی اربعین حسینی تسهیل می شود.

حسین نمونه  اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی و به منظور تسهیل اعزام دانشجویان استان یزد به سفر معنوی اربعین، قرارگاه اربعین در ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد شکل گرفت.

مسئول فرهنگسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد افزود: این قرارگاه به منظور برگزاری هر چه پر شورتر اجتماع عظیم اربعین و بهره مندی دانشجویان از این فرصت تیم های ششگانه ای را راه اندازی کرده است.

وی افزود: تیم سازماندهی وظیفه راهنمایی، گروه بندی زائرین در دانشگاه ها، توجیه جزئیات سفر اربعین، برنامه ریزی جامع و دقیق برای کاروان ها را بر عهده دارند.

نمونه ادامه داد: تیم نقلیه وظیفه ارتباط با شرکت های نقلیه کشور عراق برای انتقال به موقع دانشجویان به نجف و نیز بازگشت آنها تشکیل شده همچنین یک تیم وظیفه هماهنگی اسکان نجف و تیم دیگری وظیفه هماهنگی اسکان در شهر کربلا را بر عهده دارد.

وی بیان کرد: یک ‏تیم از دانشجویان نیز مسئولیت هماهنگی برنامه های فرهنگی در طول مسیر پیاده روی اربعین را بر عهده دارد همچنین تیم بهداشت با همراهی پزشکان و پرستاران و دانشجویان این رشته ها و با استفاده از تجهیزات و داروهای مورد نیاز، آماده خدمت رسانی به زائران هستند.

مسئول فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد گفت: در نهایت نیز تیم رسانه و مستندسازی وظیفه به تصویر کشیدن گوشه ای از عظمت های اجتماع پرشور اربعین و حضور دانشجویان در این واقعه تمدن ساز را بر عهده گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات مهم قرارگاه اربعین دانشجویی، راه اندازی اتاق جلسات اربعین در موکب دانشجویی مستقر در بلواردانشجو مقابل پارک شادی و تبدیل آن به محلی برای ثبت نام زائرین، توجیه کادر، جلسه با خیرین و مسئولین استان و همچنین فضاسازی در سطح شهر است.

نمونه تاکید کرد: این موکب شامل ایستگاه صلواتی مزین به نام سردار حاج قاسم سلیمانی و بخش پخش کلیپ و آموزش برای تبیین و انتقال تجربه موکب داران، علما و مدیران کاروان ها به عموم علاقه مندان است.

وی ضمن قدردانی از مجموعه دانشگاه های استان یزد گفت: ستاد عتبات دانشگاهیان و دانشگاه ها نیز با تسهیل در اخذ مجوز خروج از کشور بدون وثیقه برای دانشجویان و اعطای وام های قرض الحسنه همچنین خدمات ویژه، بسیج دانشجویی را در اعزام کاروان های اربعین حمایت کرده اند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..