کلاهبردار مجازی در دام پلیس افتاد

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی کلاهبرداری خبر داد که با قرار دادن تصاویر خودرو در سایت‌های واسط خرید، اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش  یزدی نیوز، سرهنگ مرتضی ابوطالبی گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی در سایت دیوار، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.ک

وی ادامه داد: با بررسی‌ها و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارآگاهان پلیس فتا مشخص گردید فردی ساکن تهران با انتشار آگهی فروش خودرو در سایت دیوار تعدادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتا تصریح کرد: این متهم با درج آگهی با قیمت وسوسه‌انگیز فروش خودرو در سایت دیوار، اقدام به اخذ بیعانه از قربانیان می‌کرد. در نهایت کارشناسان پلیس فتا پس از انجام یک سری اقدامات فنی و تخصصی و هماهنگی با دادسرا، متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

ابوطالبی افزود: فرد دستگیر شده پس از انتقال به پلیس فتا در تحقیقات ماموران ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداری در سایت مذکور شد، اما پس از مواجه با ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف و بیان کرد با انتشارعکس‌های غیرواقعی و جلب اعتماد افراد مبلغ ودیعه را دریافت و بعد دیگر سیم کارت جدید تهیه و خط مورد نظر را خاموش می‌کردم.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه بار‌ها تأکید شده که صرفاً خرید حضوری و پس از بازدید مبلغ را واریز کنید، باز نیز شاهد هستیم افراد فریب ترفند‌های کلاهبرداران را خورده و قبل از مشاهده کالا ودیعه را واریز می‌کنند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..