استاندار یزد:

تمام واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در یزد تک طبقه احداث می‌شود

استاندار یزد گفت: تمامی واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن که از این پس کار احداث آنها آغاز می شود، تک طبقه خواهد بود.

به گزارش یزدی نیوز، مهران فاطمی، در نشست شورای مسکن استان یزد با بیان اینکه مسکن تنها با پیگیری ساخته خواهد شد، اظهار داشت: فرمانداران منتظر برگزاری اینگونه جلسات نباشند و خود شخصاً پیگیر رفع مشکلات باشند و تمام دستگاه ها نیز موظفند بحث های مربوط به نهضت ملی مسکن را با اولویت پیگیری کنند.

وی ادامه داد: زمانی که پروژه ای کلنگ زنی می شود باید به سرعت عملیات اجرایی آن نیز آغاز شود و قابل قبول نیست به بهانه های مختلف عملیات اجرایی شروع نشود و در این زمینه شخصاً بعد از هفته دولت بازدید میدانی را از شهرستان ها در زمینه پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن انجام خواهم داد.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه باید مدیون تمام افرادی بود که در زمینه طرح نهضت ملی مسکن پیگیری لازم را انجام می دهند، اظهار داشت: اما به هیچ عنوان با کوتاهی و اهمال کاری کنار نخواهیم آمد و به شدت با افرادی که کوتاهی کنند برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: موضوعات و مسائل مربوط به طرح نهضت ملی مسکن باید به صورت روزانه و میدانی توسط شخص فرمانداران پیگیری شود زیرا بحث ساخت مسکن مطالبه مردم و دولت است و باید در اولویت برنامه های فرمانداران باشد.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه امکان ندارد این تعداد واحد مسکونی بدون حرکت و تلاش مسئولان ساخته شود، اظهار داشت: فرماندار حضور خود در برخی جلسات یا انجام برخی اقدامات را برای خود کسر شأن نداند و با تمام وجود و اعتقاد خود را کارگر مردم بداند.

وی با اشاره به اینکه در یکسال اخیر هر چه جلسه لازم بوده برگزار و مشکلات برطرف شده، پس چرا در برخی شهرستان ها هنوز طرح شروع نشده است، تصریح کرد: در آستانه هفته دولت و یک سالگی دولت به هیچ عنوان قابل قبول نیست که هنوز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در برخی مناطق آغاز نشده باشد.

استاندار یزد با بیان اینکه فرمانداران باید حسی که برای ساخت مسکن خود دارند برای ساخت مسکن مردم هم داشته باشند، اظهار داشت: متاسفانه این حس در بسیاری از مدیران دیده نمی شود که لازم است تجدید نظری در این زمینه صورت بگیرد چون زمان به سرعت در سپری شدن است و ما وقت چندانی نداریم و باید بدانیم که مردم گرفتار هستند و در زمینه مسکن و باید هرچه سریعتر مشکل مردم برطرف شود.

استاندار یزد همچنین با تاکید بر لزوم اولویت قرار گرفتن مسکن نخبگان عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری متعهد شد برای هر واحد مسکونی نخبگان یک میلیارد تومان تسهیلات در نظر بگیرد و بقیه مسائل باید به سرعت و با قید فوریت پیگیری تا این موضوع نیز حل شود.

وی با اشاره به مصوبه شورای عالی مسکن گفت: تمامی واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان تک طبقه خواهد بود و در همین راستا در استان یزد نیز واحدها تک طبقه خواهد بود و در شهرهایی که مشکل زمین دارند، نهایتاً باید در سه طبقه احداث شود.

فاطمی عنوان کرد: واحدهای قبلی در شهر یزد به صورت آپارتمانی احداث شده اما از این پس تمام واحدها تک طبقه یا نهایتاً سه طبقه احداث می شود.

منبع:خبرگزای مهر

بخش نظردهی بسته شده است..