بهره‌برداری از ۱۲۰ طرح برق استان یزد همزمان با هفته دولت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره برداری ۱۲۰ طرح برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد.

«علی جم» در خصوص جزییات طرح‌های قابل افتتاح هفته دولت در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: طرح‌های حوزه برق استان در چهار محور برق توسعه و ایجاد شبکه در مناطق شهری و روستایی ،برق رسانی به روستاها، بهینه سازی شبکه ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان این که بهره‌برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به مشترکین برق دارد ، عنوان کرد: با اجرای ۲۹ طرح توسعه و احداث شهری و روستایی افزون بر ۶۷ هزار و ۴۴۶ متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۱۰۱۰ دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان یزد افزوده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اعلام کرد: در حوزه روشنایی، ۳۹ طرح با ایجاد افزون بر ۴۰ هزار متر شبکه فشار متوسط و ضعیف با هزینه‌ای بالغ بر ۳۹۴ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

جم، توسعه روشنایی را از برنامه‌های وزارت نیرو برشمرد و خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال تامین روشنایی بلوارهای موحدین، شهیدان حاجی مهدی، خیابان دستغیب و اصلاح روشنایی بلوارهای صدوقی جنوبی و پژوهش در برنامه افتتاح شهرستان یزد قرار دارد.

وی با بیان این که ۱۲۰ دستگاه پست هوایی به تاسیسات موجود افزوده شده است، ابراز کرد: شرکت توزیع نیروی برق در این طرح‌ها بر اساس رویکرد وزارت نیرو با بهره‌گیری از ترانسفورماتورهای کم تلفات و تجهیزات نوین، ضمن اتوماسیون کردن شبکه‌ها، کاهش تلفات برق را لحاظ کرده است.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان، این مسئول در پایان با بیان این که تعداد مشترکین برق استان یزد از ۷۴۵ هزار مشترک فراتر رفته است، تاکید کرد: استفاده از شیوه های نوین مدیریت شبکه برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکین، گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی از برنامه های استراتژیک این شرکت محسوب می شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..