بررسی عملکرد وزارت بهداشت در اجرای طرح دارویاری

میرمحمدی: سازمان برنامه باید ماهانه ۵.۵ همت به حساب بیمه‌ها واریز کند

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه باید ماهانه ۵.۵ همت به حساب بیمه‌ها واریز کند تا افزایش قیمت دارو از طریق داروخانه‌ها جبران شود و مردم در این زمینه آسیب نبینند.

به گزارش یزدی نیوز، سیدجلیل میرمحمدی در جلسه علنی‌روز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت درباره عملکرد وزارت بهداشت و ‌درمان در اجرای طرح دارویاری با اشاره به مزایا این طرح گفت: بیمه شدن تعدادی زیادی، تحت پوشش قرار گرفتن ۳۶۶ قلم دارو، حمایت از تولید دارو در داخل، عدم افزایش قیمت داروهای تحت پوشش و پیشگیری از قاچاق، حسن اجرای طرح دارویاری است.

وی با قدردانی از رییس مجلس برای پیگیری جهت اختصاص منابع حاصل از سهم یک درصد از ارزش افزوده و تامین منابع مالی برای تهیه هزار دستگاه آمبولانس گفت: باید مجلس در این طرح حضور جدی پیدا کند. همچنین سازمان برنامه باید ماهانه ۵.۵ همت از مابه‌التفاوت ارز ترجیحی و ارز آزاد به حساب بیمه‌ها واریز کند.

میرمحمدی مجددا تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه باید ماهانه ۵.۵ همت(هر همت، هزار میلیارد تومان است) به حساب بیمه‌ها واریز کند تا افزایش قیمت دارو از طریق داروخانه‌ها جبران شود و مردم در این زمینه آسیب نبینند. همچنین باید وزارت خانه های اقتصادی و کار و بانک مرکزی با یکدیگر همکاری داشته باشند. وزارت بهداشت مجری طرح دارویاری است و محور اصلی موفقیت یا عدم موفقیت این طرح سازمان برنامه و بودجه است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس اضافه کرد: در ۴ ماه ابتدایی سال که این طرح اجرا نشد، یک میلیارد دلار ارز توسط دولت تخصیص یافت که ۷۰۰ میلیون آن تأمین نشده است.

میرمحمدی در پایان گفت که بیمارستان‌های دولتی و مراکز و کلینیک‌های دولتی برای دارو به مشکل تأمین اعتبار برخورد کردند که ضرورت دارد به این موضوع ورود کنیم.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..