کمیته گردشگری مذهبی معنوی یزد برای محرم برنامه‌های ویژه‌ای دارد

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان یزد از برگزاری برنامه‌های ویژه کمیته گردشگری مذهبی معنوی یزد برای ایام محرم خبر داد و بر لزوم توسعه گردشگری مذهبی و معرفی آیین‌ها و مراسم مذهبی یزد تأکید کرد.

احمد آخوندی در این نشست ضمن تشکر از فعالیت‌های اعضای کمیته گردشگری مذهبی معنوی در راستای معرفی آیین‌های مذهبی به گردشگران، گفت: استان یزد در زمینه‌ مراسم دینی و مذهبی پتانسیل‌های زیادی دارد و ما باید در راستای معرفی آن‌ها تلاش کنیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان یزد با تأکید بر توسعه گردشگری مذهبی یزد گفت: به مراسم دینی و مذهبی یزد باید با دید جهانی نگریسته شود که این مهم با همت و تلاش اعضای کمیته گردشگری مذهبی معنوی استان و با همکاری مردم همیشه همراه شهر تاریخی یزد، انجام خواهد شد، با شکوفایی گردشگری استان یزد در زمینه‌ مذهبی و معنوی، آیین‌ها و مراسم خاص یزد بهتر و بیشتر به جهانیان معرفی می‌شود.

او در ادامه با تأکید بر استفاده از تجارب ارزشمند سال‌های گذشته کمیته گردشگری مذهبی و معنوی استان، اظهار کرد: برنامه‌های این اداره‌کل نیز در حوزه گردشگری مذهبی با تمرکز بر گردشگری داخلی و خارجی است.

در این نشست مهدی رجایی فرد نایب رئیس و مسئول اجرایی کمیته گردشگری مذهبی معنوی استان با اشاره به تشکیل این کمیته از محرم سال ۱۳۹۵ با هدف مقابله با ایران هراسی و اسلام‌ستیزی توسط جمعی از راهنمایان زبده گردشگری، روحانیون متبحر، متولیان حسینیه‌ها و دبیرخانه حسینیه ایران در شهر یزد، گزارشی از فعالیت‌های این کمیته در رویدادهای مذهبی و خصوصاً در ایام محرم سال‌های گذشته ارائه کرد.

مسئول کمیته گردشگری مذهبی معنوی استان یزد با اشاره به اینکه بیشتر گردشگران خارجی با انگیزه‌ی فرهنگی و با مطالعات قبلی درباره‌ مذهب و فرهنگ مردم به ایران سفر می‌کنند، افزود: این کمیته تاکنون تلاش خود را به‌منظور انتقال صحیح مذهب و فرهنگ مردم ایران و خصوصاً یزد به گردشگران انجام داده و امسال نیز در این راستا برای محرم برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

در این نشست مباحثی در خصوص نقش همکاری مردم در بهتر برگزار شدن مراسم مذهبی، آماده‌سازی فضای اماکن اقامتی استان برای ماه محرم و تداوم برنامه‌های کمیته گردشگری مذهبی معنوی استان در مناسبت‌های مذهبی کل سال مطرح شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..