کسب ۵۱ مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران نابینا و کم بینای یزدی در شنای قهرمانی کشور

رئیس هیات ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان یزد از کسب ۵۱ مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران یزدی در زقابتهای قهرمانی شنای کشور خبر داد.

«حسین دشتی» در جمع خبرنگاران از کسب عنوان دوم شنای نابینایان کشور توسط تیم استان یزد خبر داد و افزود: بیست و هفتمین دوره مسابقات شنای قهرمانی کشور مسافت بلند آقایان در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد و ورزشکاران یزدی توانستند رتبه دوم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهند.

وی گفت: ورزشکاران نابینا و کم بینای استان یزد توانستند تعداد ۵۱ مدال رنگارنگ در این دوره از مسابقات را کسب کنند و در رشته های تیمی و انفرادی خوش بدرخشند.

دشتی بیان کرد: این ورزشکاران در دو رده جوانان و بزرگسالان در مسابقات حضور داشتند که در رده سنی جوانان در این دوره از مسابقات علی حسن زاده توانست ۸ مدال طلا کسب کند که ۴ مدال طلای وی تیمی و ۴ طلا نیز انفرادی بود.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان یزد ادامه داد: سید علی موسوی نیز ۶ مدال طلا کسب کرد که ۴ مدال طلای او تیمی و ۲ مدال نیز انفرادی بوده است.

دشتی بیان کرد: فرهاد باریک زهی و طاها عرفانفر نیز ۴ مدال طلا داشتند که در رشته تیمی بوده است.

وی افزود: در این دوره از مسابقات که در ۴ رشته تیمی برگزار شد تیم ها به صورت جداگانه حضور پیدا کردند و در رشته های چهار در پنجاه و چهار در صد متر تیمی توانستند مدال طلا کسب کنند.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان یزد گفت: در رشته بزرگسالان نیز ابوالفضل قاسمی توانست ۴ مدال طلا و یک مدال نقره و دو برنز کسب کند و سید مهدی میردهقان نیز توانست ۳ مدال طلا و ۲ نقره و دو برنز کسب کند.

وی گفت: حسین دشتی نیز ۲ مدال نقره و دو مدال برنز و مهدی میرحسینی نیز سه مدال نقره و سه برنز و علی ناصر دهقان نیز یک نقره و دو برنز و عماد منتظری نیز یک مدال برنز کسب کردند.

دشتی بیان کرد: در رده تیمی نیز در سه رشته مدال کسب کردیم که یک نقره و دو برنز حاصل تلاش ما بود.

وی گفت: جمع مدال های طلا ۲۹ مدال، نقره ۱۰ مدال و مدال برنز نیز ۱۲ مدال بوده است.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان یزد همچنین گفت: در هر دوره بهترین شناگران انتخاب می شوند که در این دوره در رده جوانان علی حسن زاده با هشت مدال طلا و ثبت دو رکورد ملی انتخاب شدند.

دشتی بیان کرد: در رشته بزرگسالان نیز ابوالفضل قاسمی با ۴ مدال طلا و ثبت سه رکورد ملی به عنوان بهترین شناگران بزرگسالان انتخاب شدند.

وی با اشاره به نتایج تیمی گفت: در نتایج تیمی نیز مشهد رتبه اول و استان یزد نیز با ۳۰۰ امتیاز رتبه دوم مسابقات را کسب کرد و استان تهران نیز رتبه سوم را کسب کرد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..