نماینده مردم یزد:

قوه قضاییه با سهل انگاری و ترک فعل مسئولان محکم برخورد کند

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه کوتاهی کردن توسط مسئولان اصلا جایز نیست، گفت: قوه قضاییه با سهل انگاری و ترک فعل مسئولان کشور محکم برخورد کند.

«محمد صالح جوکار» در مراسم تجلیل از کارکنان برتر دادگستری استان یزد با اشاره به این که افتخار می‌کنیم که قوه قضاییه امروز در راستای حفظ انقلاب و ارزش‌های آن و اجرای عدالت گام برمی دارد، گفت: اگر دستگاه قضایی ما مجری عدالت نباشد، آن زمان است که نه از مجلس و نه از دولت می‌توان انتظار داشت چون نگاه مردم و حتی دولت و مجلس هم به این نهاد ارزشمند در کشور است.

نماینده مردم یزد با تاکید بر اینکه امروز بخش مهمی از سرمایه‌های اجتماعی ما در سایه عملکرد قوه قضاییه است، افزود: زمانی که می‌خواهند عملکرد نظام را مورد سنجش قرار دهند، ابتدا عملکرد قوه قضاییه را مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی ادامه داد: واقعاً تاکنون و در این مقطع زمانی و در دهه ۱۴۰۰ سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه را در کنار هم ندیده بودم که خیلی اهمیت دارد و باارزش است. ما حتی یک بحث جدیدی را با قوه قضاییه ایجاد کردیم که بحث تعامل مجلس با این قوه است که در راس آن نایب رئیس مجلس و معاون اول قوه قضاییه حضور دارند و تقریباً یک دستورالعملی برای آن طرح‌ریزی شده تا بتوانیم چنین کاری را ان‌شاءالله در استان ها داشته باشیم.

جوکار خاطرنشان کرد: همگی در درون یک کشور و آن‌هم نظام اسلامی هستیم و اگر بخواهیم یکدیگر را تخریب کنیم به‌جایی نمی‌رسیم. قوه قضاییه جایگاه و تحولی را در ابعاد دیگر مشاهده می‌کند که بعد از ورود آیت‌الله رئیسی شاهد این تحول بودیم و تا قبل از آن مغفول مانده بود.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با بیان این که متأسفانه برخی از ترک فعل‌ها در کشور سبب بروز مشکلات عدیده‌ای شده است، عنوان کرد: به‌عنوان‌مثال در مسئله برخورد قطار مشهد – یزد به یک دستگاه بیل مکانیکی، ترک فعل و سهل انگاری سرمنشأ آن بود و بخشی مربوط به راه آهن، راننده قطار و پیمانکار می‌شود. در این حادثه متاسفانه ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند و خانواده هایی داغدار شدند.

وی ادامه داد: یک اتفاق دیگر بحث سیل در یزد بود که خسارت‌های سنگینی را رقم زد و وقتی مسائل را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که سیل بند از قبل تخریب شده بوده و هیچ کسی هم نظارتی بر روی آن نداشته و همین بی‌توجهی و سهل انگاری سبب بروز این خسارت‌ها شد و هیچ هم پاسخگو نبود.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از دفتر نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی،‌ جوکار در پایان با تاکید بر اینکه از قوه قضاییه درخواست می‌کنم که به هیچ عنوان بی‌خیال سهل انگاری و ترک فعل‌های مسئولانی نشوند که با این کوتاهی‌ها سبب خسارت به مردم می شوند، اظهار کرد: مسئولین و مدیران کشور باید تحت نظر باشند، هرجایی که کوتاهی از سوی مسئولی مشاهده شد باید نسبت به آن پاسخگو باشد و فرقی هم نمی‌کند که نماینده مجلس یا مسئول دیگری در کشور باشد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..