اجرای طرح «مسجد کارآفرین» در یزد

طرح «مسجد کارآفرین» برای اولین بار به صورت همزمان در مساجد منتخب ۷ شهرستان استان با همکاری تعدادی از مراکز مشاوره کارآفرینی و کاریابی‌های فعال برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه اجرای طرح مسجد کارآفرین با اشاره به ظرفیت بالای مشاغل خانگی گفت: دولت همواره مشاغل خانگی را ساماندهی و مورد حمایت خود قرار داده تا به نحوی زمینه ایجاد اشتغال برای متقاضیان اینگونه مشاغل فراهم شود.

محمدرضا فلاحتی مشاغل خانگی را راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد در سراسر جهان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه کارجویان، اغلب فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، کسب و کار‌های خانگی می‌تواند نقطه شروعی برای آن‌ها باشد.

وی خاطرنشان ساخت: یکی از مزایای راه اندازی مشاغل خانگی، اعطای تسهیلات کم بهره با مدت بازپرداخت طولانی از سوی دولت به متقاضیان است.

فلاحتی ضمن تقدیر از حضور داوطلبانه برخی متخصصین کارآفرینی و مشاوره شغلی در طرح مسجد کارآفرین گفت: امروزه دفاتر کاریابی و مراکز مشاوره کارآفرینی زیادی در سطح استان به منظور ارائه خدمات به متقاضیان شغل و راه اندازی کسب و کار مجوز دریافت کرده اند که خدمات مناسبی ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: در این راستا چند نفر از متخصصین این مراکز با حضور در طرح مسجد کارآفرین، به صورت داوطلبانه و رایگان به مردم شریف استان مشاوره می‌دهند. این طرح به منظور تحقق اهداف برنامه‌های تحولی سند یزد نوین اجرا شد.

گفتنی است طرح مسجد کارآفرین به صورت همزمان در مساجد منتخب شهرستان‌های ابرکوه، اشکذر، تفت، مهریز، میبد، خاتم و یزد برگزار شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..