آخرین وضعیت حادثه قطار مشهد-یزد و متروپل آبادان از زبان وزیر کشور

وزیر کشور که به همراه رییس جمهوری به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است، در حاشیه این سفر، گزارشی از آخرین وضعیت حادثه قطار مشهد-یزد و ریزش بخشی از مجتمع تجاری-اداری متروپل آبادان ارائه کرد.

به گزارش یزدی نیوز و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی  در حاشیه بازدید از مسکن مهر منظریه شهرکرد در پاسخ به سوالی درباره علل حادثه قطار مسافری در طبس اظهار کرد: علل حادثه قطار طبس همچنان در حال بررسی است. احتمالات مختلفی درباره علل‌ وقوع مطرح شده که در کمیسیون مربوط به راه آهن و وزارت راه و شهرسازی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وزیر کشور افزود: باید به دقت اظهارات مربوط به شاهدان عینی، راننده بیل مکانیکی، لوکوموتیو و مسافران، بررسی و مسائل فنی هم ارزیابی شود تا دلایل قطعی وقوع این حادثه دلخراش مشخص شود.

دکتر وحیدی همچنین درباره آخرین اقدامات انجام شده در حادثه متروپل آبادان هم گفت: عمده افرادی که در حادثه متروپل در زیر آوار گرفتار شده‌ بودند، خارج شده‌اند. با این وجود اعلام شده است که در صورت مراجعه افراد و درخواست برای جست‌وجو، همچنان عملیات در این زمینه ادامه می‌یابد.

وی یادآور شد: آوارهای‌ بخش زیرزمین برداشته شده است و پیکر افرادی که در فروشگاه‌ها و در محوطه گرفتار شده بودند نیز پیدا شده‌اند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه عملیات جست‌وجو در طبقات هم پایان یافته است، تصریح کرد: از این مرحله به بعد مراحل تخریب باقی مانده ساختمان ادامه خواهد یافت تا در فرصت قابل قبولی شرایط منطقه برای استفاده کسبه و مردم ساکن‌ در این محدوده به حالت عادی بازگردد.

وزیر کشور در جریان بیست و چهارمین سفر استانی رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری علاوه بر بازدید از منطقه منظریه شهرکرد، در محوطه باغ موزه دفاع مقدس نیز حاضر و آخرین اقدامات انجام شده در این ۲ محدوده را بررسی کرد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..