مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد:

مسائل رانندگان یزد در کوتاه ترین زمان ممکن پیگیری می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد گفت: مسائل رانندگان باید در کوتاهترین زمان ممکن پیگیری شود و در استان نباید هیچ مشکلی در زمینه تامین سوخت کامیون داران وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رستگاری  در بازدید از پایانه بار یزد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسائل و مشکلات مربوط به حوزه رانندگان و حمل و نقل باری به علت اهمیت و جایگاه موضوع در بین مسئولان استان به صورت روزانه و مداوم پیگیری می‌شود تا مشکلات احتمالی در سریع‌ترین زمان ممکن حل و فصل شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلاتی که رانندگان در بازدید امروز مطرح کردند؛ مشکل تأمین سوخت بود که طبق پیگیری‌هایی که از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان داشتیم مشخص شد اکثر این مسائل و مشکلات با واقعیت همخوانی ندارد و تنها در حد شایعه است که موجبات دل‌نگرانی رانندگان استان را فراهم آورده است.

رستگاری با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه تأمین سوخت رانندگان در حد پیمایش در سطح استان وجود ندارد، تصریح کرد: علیرغم عدم وجود مشکل، کارمندان این اداره کل در محل پایانه بار مستقر هستند تا موارد و مشکلات موردی را به سرعت حل و برطرف نمایند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یکی دیگر از موارد مطرح شده از سوی رانندگان را موضوع فرار بار عنوان کرد و افزود: حل موضوع فرار بار نیازمند هماهنگی‌هایی با پلیس راهور استان است که این اقدامات و هماهنگی‌ها انجام شده و برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا مشکل فرار بار از سطح استان ظرف یک تا دو ماه آینده تا حدودی حل شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه فرار بار در سطح استان یزد نسبت به استان‌های دیگر به مراتب کمتر است که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده، شاهد بهبود وضعیت فعلی باشیم.

رستگاری، یکی از مسائل و مشکلات رانندگان ماشین سنگین را فرسودگی ماشین‌های این افراد ذکر کرد و یادآور شد: ناوگان حمل و نقل بار در سطح استان نسبت به میانگین کشوری فرسوده‌تر است که امیدواریم با استفاده از ظرفیت تسهیلات نوسازی و بهسازی وضعیت ناوگان باری استان در این زمینه بهبود پیدا کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد، یکی دیگر از درخواست‌های رانندگان را در بازدید امروز خود از پایانه بار یزد را نبود راه دسترسی مناسب به این پایانه ذکر کرد و یادآور شد: برای این مشکل نیز با تشکیل جلسه‌ای در محل پایانه بار، چاره اندیشی و مقرر شد راه دسترسی مناسبی نهایتاً ظرف مدت یک ماه ایجاد تا این مشکل برطرف شود و همچنین در زمینه بیمه رانندگان نیز که از دغدغه‌های رانندگان بود، قبلاً پیگیری‌هایی انجام شده که بخشی از آن به زودی حل خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..