امام جمعه یزد تاکید کرد

اهتمام نهادهای تربیتی به رشد صحیح فردی و اجتماعی کودکان

امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت هویت و استقلال شخصیتی کودکان و نوجوانان گفت: کودکان ما باید از زمان طفولیت افرادی متعهد، مسئولیت پذیر و خلاق تربیت شوند و نهادهای تربیتی می‌توانند در این زمینه موثر عمل کنند.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ضمن تاکید بر سبک آموزش و اهمیت آن در تربیت و رشد کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: سبک آموزشی کشور نیاز به اصلاح دارد و باید توجه داشت که این تغییر سبک آموزش به گونه‌ای صورت بگیرد که فرزندانمان علاوه بر یادگیری دروس به صورت تئوری به یادگیری مهارت‌های عملی هم بپردازند.

وی با اشاره به اهمیت هویت و استقلال شخصیتی کودکان و نوجوانان، عنوان کرد: کودکان ما باید از زمان طفولیت افرادی متعهد، مسئولیت پذیر، متدین، متفکر و خلاق تربیت شوند و نهادهایی همچون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می توانند در این زمینه موثر عمل کنند.

امام جمعه افزود: امروز به دلایل مختلفی از جمله مجازی شدن دروس در ایام کرونا، دسترسی کودکان و نوجوانان به فضای مجازی راحت تر شده و این زنگ هشداری برای والدین است زیرا استفاده بی رویه و بدون آگاهی از فضای مجازی بدون نظارت خانواده باعث الگوسازی و الگوبرداری نادرست کودکان و نوجوانان می‌شود.

ناصری با تاکید بر اهمیت تفکر جمعی و ارزش آن در احادیث، تصریح کرد: با توجه به احادیث که اهمیت تفکر را بیان می کند، می توان به این مهم اشاره کرد که امروزه کودکان ما نیاز به ارتباط جمعی موثر دارند تا بتوانند در مورد مسائل مختلف با یکدیگر به همفکری بپردازند.

امام جمعه یزد عنوان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نباید محدود شود و باید به مراکز تربیتی کودکان مانند مهدکودک ها و پیش دبستان ها نگاه ویژه‌ای داشت.

«عالیه قوامی» مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به شرایط آموزشی در دوران کرونا گفت: در این دوران وسایل الکترونیکی بدون زیرساخت فکری و فرهنگ سازی برای کودکان و نوجوانان، در اختیار کودکان قرار گرفت.

وی بیان کرد: به علت شرایط به وجود آمده، خانواده‌ها مجبور شدند که وسایل ارتباط جمعی و الکترونیکی مانند موبایل و تبلت را بدون زیرساخت فکری و فرهنگ سازی برای کودکان و نوجوانان، در اختیار آنها قرار دهند.

قوامی افزود: اگر اقدامات لازم صورت نگیرد و به این مسئله توجه نشود در آینده، شاهد نسلی منزوی و افسرده که مورد هجمه های فرهنگی زیادی قرار گرفته است، خواهیم بود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..