رئیس شورای اسلامی شهر یزد:

مخازن سوخت و نفت یزد به خارج از محدوده شهری منتقل شود

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه در تمام دنیا مخازن سوخت و نفت خارج از محدوده مسکونی است گفت: با توجه به احتمال خطری که این مخازن می‌توانند داشته باشند لازم است به خارج از شهر منتقل شوند.

«عزیزالله سیفی» در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور استاندار یزد برگزار شد اظهار کرد: شهرداری یزد بیش از هزار میلیارد تومان طلب دستگاه‌های دولتی دارد.

وی با بیان اینکه اگر بدهی وصول گردد و این مبلغ وارد شهرداری شود تحول عظیمی در شهر رخ می‌دهد، گفت: دستگاه‌های دولتی می‌توانند این مبلغ را از منابع داخلی خود و همچنین ظرفیت‌های قانونی که دولت پیشنهاد کرده و در بودجه ۱۴۰۱ آمده است پرداخت کنند.

سیفی گفت: درخواستی که از استاندار یزد داریم برای اینکه کار شهرداری عقب نماند و پروژه‌های عمرانی در سطح شهر روند خوبی داشته باشد، نگاه ویژه‌ای در خصوص دریافت مطالبات شهرداری داشته باشند.

رئیس شورای شهر گفت: شهرداری در ابتدای سال به منظور اینکه پروژه‌های عمرانی متوقف نشود ۲۰۰ میلیارد درخواست وام کرده است و در حال پیگیری هستیم که از طریق وزارت کشور مراحل قانونی انجام شود و مبلغ وام به شهردار پرداخت شود.

سیفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به طور معمول مخازن نفت در خارج از شهرها مستقر می‌شوند اظهار کرد: وجود مخازن سوخت در داخل محدوده شهری به هیچ عنوان درست نیست و امکان خطر برای آن بسیار زیاد است.

وی افزود: تعدای از مخازن در چندین سال قبل به خارج از شهر منتقل شد ولی همان مناطق هم الان به داخل شهر وارد شده و تمامی مخازن سوخت یزد در داخل شهر قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد به خاموشی چراغ‌های برق معابر شهر و تاریکی کوچه‌ها و خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: در زمان کرونا بحث بر این بود که این لامپ‌ها خاموش می‌شد اما الان مردم انتظار دارند که روشنایی معابر حفظ شود.

سیفی خاطرنشان کرد: همچنین یکی دیگر از اقداماتی که باید انجام شود و در حال حاضر گلایه‌های مردمی زیادی در این حوزه صورت می‌گیرد، ضرورت تغییر چراغ‌های پرمصرف به لامپ‌های کم مصرف است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..