استاندار یزد تاکید کرد؛

اشد مجازات در انتظار اخلالگران امنیت غذایی مردم

استاندار یزد به تشدید نظارت ها بر بازار به دنبال اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها اشاره و اظهار کرد: در این راستا با متخلفین و محتکرین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با اشد مجازات برخورد می‌شود.

«مهران فاطمی» در کارگروه تنظیم بازار استان یزد که به منظور بررسی آخرین تحولات بازار و وضعیت کالاهای اساسی توسط دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن کوثر استانداری برگزار شد، با بیان این که در پنجمین روز از اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در استان و کشور قرار گرفته‌ایم، گفت: خوشبختانه ثبات بازار نسبت به روزهای گذشته بیشتر شده است.

وی با بیان این که مرغ گرم به وفور در بازار وجود دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود از روز دوشنبه به بعد با مازاد تامین مرغ در بازار روبرو شویم که در این راستا تدابیر و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

استاندار در ادامه از ورود محموله های جدید روغن به استان؛ از فردا، خبرداد و خاطرنشان کرد: بر این اساس شاهد وفور روغن و سایر اقلام مورد نیاز در استان خواهیم بود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به تشدید نظارت ها بر بازار به دنبال اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها اشاره و اظهار کرد: در این راستا با متخلفین و محتکرین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با اشد مجازات برخورد می شود.

وی با بیان این که در روزهای اخیر چندین انبار احتکار کالا در استان یزد کشف شد، تصریح کرد: کلیه اقلام احتکار شده مجددا در بازار باز توزیع شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

استاندار یکی از سوالات رایج روزهای اخیر را مسائل مربوط دهک بندی ها و پرداخت یارانه‌ها دانست و گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که همه افراد مستحق دریافت یارانه ها، به زودی یارانه شان وصل شده و مشکلی از این جهت نخواهیم داشت.

وی در ادامه نیاز استان به گوشت قرمز را ۳۰ تن دانست و با بیان اینکه امروز ۵۴ تن گوشت قرمز در بازار عرصه شد، خاطرنشان کرد: خاطرنشان کرد: استان یزد تولید کننده مرغ و وارد کننده دام سبک است لذا مقرر شد برنامه ریزی های این حوزه به گونه ای انجام شود که در بحث گوشت قرمز همچنانی که الان هیچ مشکلی نداریم در ادامه ی مسیر هم مشکلی پیش نیاید.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، فاطمی در پایان از افزایش ظرفیت های نظارتی استان و رصد لحظه‌ای بازار خبرداد و خاطرنشان کرد: با مدیریت کارگروه تنظیم بازار و متولیان امر، شاهد کمبود کالایی در ادامه ی اجرای این طرح نخواهیم بود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..