استاندار یزد:

قوانین باید به نفع مردم تفسیر شوند

استاندار یزد با تاکید بر در اولویت قرار گرفتن طرحهای نهضت مسکن ملی، بر تفسیر قانون به نفع مردم و حل مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: باید حداکثر بهره برداری از ظرفیت نهادهای ملی فعال در ساخت و ساز مسکن صورت گیرد.

«مهران فاطمی» در نشست شورای مسکن استان یزد که به منظور بررسی مورد به مورد طرح‌های شهرستان های بافق، بهاباد، مروست، ابرکوه، تفت و خاتم در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد، با اشاره به اهمیت طرح‌های نهضت ملی مسکن برای دولت سیزدهم و عزم جدی دولت برای تحقق وعده ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال، گفت: سهم استان در طرح نهضت ملی مسکن ۶۰ هزار واحد است لذا باید مسائل و موضوعات مربوط به آن‌ها با جدیت پیگیری و روند اجرای آن‌ ها تسریع یابد.

وی در ادامه یکی از برنامه‌های دور بعدی سفر رئیس جمهور به استان را بازدید از طرح‌های مسکن ملی دانست و خطاب به فرمانداران تاکید کرد: طرحهای این حوزه باید جزء کارهای اولویت دار قرار گیرد و مسائل طرح‌ها به صورت میدانی و مورد به مورد دنبال و موانع و مشکلات احتمالی در وهله اول از طریق هماهنگی با ادارات حل و در صورت عدم حصول نتیجه، در شورای مسکن استان مطرح شود.

استاندار خاطرنشان کرد: از این به بعد در جریان سفر به شهرستان ها، جلسه ویژه شورای مسکن شهرستان ها برگزار و تصمیمات لازم برای سرعت بخشی اجرای طرح ها اتخاد می شود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت های فوق العاده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و سایر بخشها در امر ساخت طرح‌های نهضت ملی مسکن دارند، افزود: کلیه دستگاه های استان باید همراهی لازم را با این مجموعه ها را داشته باشند و از این ظرفیت ها استفاده کنند.

وی اظهار کرد: لازم است مدیران دستگاه ها جلسه ویژه ای با معاونین، کارشناسان، لایه های میانی و مدیران شهرستانی برگزار و بر تفسیر قانون به نفع مردم و حل مشکلات مردم تاکید کنند.

فاطمی ضمن قدردانی از دقت نظر نهادهای نظارتی و اهمیت نقش و وظیفه آن ها، خاطرنشان کرد: در گفت و گو با نهادهای نظارتی استان مطرح کرده ام که جنس نظارت ها و عدم انعطاف در آن ها نباید قدرت ریسک و جسارت مدیران و کارشناسان در تصمیم گیری ها را بگیرد و می شود با وسعت نظر بیشتری به قانون توجه کرد و کارها را راه انداخت.

وی در ادامه با اشاره به تعامل مثبت و موثر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با بدنه اجرایی استان، اظهار کرد: دستگاه های استان باید تعاملات خود با نمایندگان استان را تقویت و گسترش داده و با آن ها مشورت و همراهی های لازم را داشته باشند.

استاندار در بخش پایانی سخنانش از تلاش های «رضا یادگاری» مدیرکل راه و شهرسازی استان که اکنون بازنشست شده، قدردانی و برای «احساس خواجه رضایی» سرپرست این مجموعه آرزوی موفقیت کرد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..