دستگیری عامل توهین به مقدسات در فضای مجازی

رئیس پلیس فتای استان یزد از دستگیری عامل توهین به مقدسات و تمسخر مذهب در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، سرهنگ مرتضی ابوطالبی گفت: در پی رصد‌های ۲۴ ساعته کارشناسان پلیس و اطلاع از فعالیت کانالی که اقدام به نشر مطالب موهن و توهین آمیز به مقدسات و ائمه اطهار کرده بود، پس از هماهنگی با مراجع قضایی اقدامات برای شناسایی و دستگیری گردانندگان آن آغاز شد.

وی ادامه داد: متهم با بررسی‌های فنی و شیوه شگرد‌های خاص پلیسی مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی، دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

این مقام انتظامی افزود: وی در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد که پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اقرار و عنوان داشت، با تغییر تصاویر مذهبی و تغییر صدای فیلم اقدام به توهین به مقدسات کرده است.

ابوطالبی با هشدار به افرادی که با راه اندازی گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی، اقدام به توهین به مقدسات می‌کنند، گفت: پلیس فتا با رصد مداوم خود اجازه نخواهد داد که چنین افرادی امنیت روانی جامعه را در فضای مجازی به خطر بیندازند.

وی اشاره به تکمیل پرونده و ارسال متهم به دادسرا، خاطرنشان کرد: از شهروندان می‌خواهیم، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ گزارش کنند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..