امام جمعه یزد:

مقدمات انس با قرآن برای کودکان در فضاهای عمومی فراهم شود

امام جمعه یزد با تاکید بر فراهم سازی مقدمات انس با قرآن کریم برای کودکان و نوجوانان یزدی، گفت: برگزاری نمایشگاه های قرآن اقدامی موثر در همین راستا است.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری،در بازدید از نمایشگاه قرآن با اشاره به اقداماتی که برای حفظ و یادگیری قرآن کریم و آشنایی جوانان و نوجوانان با قرآن شده است، اظهار داشت: حضرت علی (ع) آموزش امام حسن (ع) را از قرآن شروع کردند و این خود الگویی است که متاسفانه در مدارس مورد غفلت قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: لازم است در سیستم آموزشی تحول ایجاد شود و به قرآن و نماز بیشتر پرداخته شود و اهمیت آن برای کودکان و نوجوانان مشخص شود تا آنها بتوانند زندگی آینده خود را با قرآن عجین کنند.

ناصری از برگزارکنندگان نمایشگاه قرآن کریم قدردانی کرد و گفت: در این شرایط باید جوانان و نوجوانان و کودکان را به جای سرگرم کردن با فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، با چنین فضاهایی آشنا کنیم و مقدمات انس آنها با قرآن را فراهم آوریم.

گفتنی است؛ با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در نمایشگاه بزرگ قرآن، از چهار دهه خدمات قرآنی استاد محمدحسین صباغ در حوزه تلاوت قرآن کریم تجلیل شد.

امام جمعه یزد در بازدید خود از بخش های مختلف از جمله کتابت قرآن کریم با خط نستعلیق به همت ۳۰ هنرجوی خوشنویسی یزد بازدید کرد.

در این بازدید از کتاب «ارتباط صفت با آیه» که به اوصاف الهی در جزءهای ۱ و ۲ قرآن کریم می‌پردازد و در دو جلد توسط امیرحسین عطارزاده، حافظ ممتاز استان به رشته تحریر در آمده، رونمایی شد.

هشتمین نمایشگاه علوم قرآنی یزد با حضور مؤسسات قرآنی، ارائه دو هزار عنوان کتاب با تخفیف ۱۰ تا ۴۰ درصد، نمایشگاه آثار خوشنویسی، عرضه محصولات عفاف و حجاب تا ۲۶ فروردین ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۳ میزبان علاقه مندان است.

منبع:خبرگزاری مهر

 

بخش نظردهی بسته شده است..