استاندار یزد:

دستگاه‌های اجرایی یزد نباید برگشت اعتبارات داشته باشند

استاندار یزد گفت: هیچ دستگاهی در استان یزد نباید برگشت اعتبارات داشته باشد و باید تمام ظرفیت‌ها برای جذب اعتبارات به کار گرفته شود.

به گزارش یزدی نیوز، مهران فاطمی، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد با تاکید بر ضرورت استفاده از پلتفرم های تامین مالی جمعی اظهار داشت: ضرورت دارد ساز و کارهای لازم برای بکارگیری فن آوری های نوین مالی در استان فراهم شود.

وی عنوان کرد: هیچ دستگاهی نباید برگشت اعتبارات داشته باشد و علاوه بر آن مدیران باید گزارش اعتبارات ملی را در بخش تخصصی خود از وزارتخانه اخذ و در شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه کنند.

فاطمی با اشاره به اینکه برنامه تحولی استان در سال ۱۴۰۱ تدوین و اساس حرکت استان را در سال‌های پیش رو معین خواهد کرد، گفت: تمام اقدامات و منابع اعتباری استان در سال ۱۴۰۱ بر محور این برنامه تحولی تنظیم می شود.

استاندار یزد تاکید کرد: ضروری است فاز دوم این برنامه هم تا پایان فصل بهار آماده شود و علاوه بر آن همزمان باید برش استانی برنامه تحولی دولت سیزدهم به عنوان دولت صادق الوعد از سوی سازمان و با همکاری دستگاه های اجرایی تهیه و تدوین شود.

هزار میلیارد تومان از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به یزد تخصیص یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد نیز در این جلسه با ارائه گزارش اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به یزد بیان کرد: در این سفر ۱۶۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۵۷۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

ابوالحسینی اظهار داشت: تاکنون حدود هزار میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته و مجموع اعتبارات در بخش مصوبات تفکیک شده ۶۴۷۱ میلیارد تومان و در بخش مصوبات غیر قابل تفکیک ۱۸۷۱ میلیارد تومان است.

دستگاه‌ها در مهلت قانونی نسبت به هزینه‌کرد اعتبارات تخصیصی اقدام کنند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به تغییر دولت در سال ۱۴۰۰، تامین اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای برای استان را بر اساس تدبیر دولت سیزدهم و مساعدت و همراهی سازمان برنامه و بودجه کشور، مثبت و ارزنده ارزیابی کرد.

مجید دهقانی زاده همچنین از دستگاه های اجرایی خواست، نسبت به هزینه‌کرد اعتبارات تخصیصی در پایان مهلت قانونی اعم از نقدی یا اسناد خزانه با رعایت انتظارات دستگاه های نظارتی در طرح‌ها و پروژه های توسعه ای استان اقدام کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..