مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:

ایده‌های فناور و دانش بنیان به طور ویژه حمایت می‌شوند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از حمایت ویژه از ایده‌های فناور و دانش بنیان در راستای تحقق حداکثری شعار امسال در استان خبر داد.

«محمدرضا فلاحتی» در دیدار با برگزیدگان یزدی «جشنواره ایده‌های اشتغالزا و کارآفرینی کشور»، یزد را در تمامی ابعاد صنعتی، گردشگری و علمی در بین استان‌های کشور سرآمد خواند و گفت: استان یزد در زمینه صنعتی رشد خوبی داشته و فرصت اشتغال زیادی را برای همشهریان و حتی مردم دیگر استان فراهم کرده است.

وی با بیان این که قشر تحصیل کرده استان جزو آمار بیکاری استان هستند، افزود: این آمار زیبنده استانی که از لحاظ علمی جزو برترین های کشور است نیست.

فلاحتی با اشاره به شعار امسال، گفت: چندین سال است که توسعه مراکز دانش بنیان و پارک های علم و فن آوری، توسعه مشاغل خانگی و استارتاپ‌ها در دستور کار قرار دارد لذا با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و اهمیت توسعه و رشد مراکز دانش بنیان و فن‌آور، در سال جاری مجموعه استان درصدد تحقق حداکثری این شعار برخواهد آمد.

وی ضمن اظهار خرسندی از این که از بین پنج هزار و ۴۰۰ ایده ارسالی به دبیرخانه جشنواره، دو ایده برتر از استان یزد بوده است، گفت: یکی از برگزیدگان یزدی با توجه به این که تنها ۱۸ سال سن دارند، در این جشنواره افتخارآفرینی کردند و این خود نشان از پتانسیل و ظرفیتی است که در استان وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این نشست بر رفع موانع و مشکلات پیش روی مراکز دانش بنیان و فناور تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ در اسفندماه سال گذشته با حضور «حجت الله عبدالملکی» وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، اختتامیه اولین جشنواره ایده‌های برتر اشتغال‌زا و کارآفرینی برگزار شد که ایده «خشک کردن محصولات کشاورزی در محیط خلاء با تکنولوژی نوین حفظ آب استحصال شده» که در کشاورزی کاربرد داشته و در مرحله تولید نیمه صنعتی است توسط «محمدسعید جلادت» دارای مدرک مهندسی مکانیک به مرحله نهایی راه یافته و در بین ۱۵ اثر برگزیده قرار گرفت.

همچنین ایده «استبرق جایگزینی مناسب برای پنبه در صنایع نساجی» که کاربرد آن در حوزه صنعت است نیز توسط «مانا السادات مشتاقیون» به مرحله نهایی این جشنواره راه یافت و در جمع برترین‌ها قرار گرفت.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..