بهره‌برداری از ایستگاه جدید آتش‌نشانی شهر یزد

یازدهمین ایستگاه آتش‌نشانی شهر یزد با حضور مسئولان و اعضای شورای اسلامی این شهر بهره‌برداری و از خودرو های سنگین و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی شهرداری رونمایی شد.

«فاطمه زارع» نماینده شورای اسلامی شهر یزد در سازمان آتش نشانی یزد با اشاره به بهربرداری از این ایستگاه آتش نشانی در محله محمود آباد، گفت: با توجه به نیاز به ایجاد ایستگاه مجهز در محله محود آباد و تحت پوشش قرار دادن مناطق شمالی شهر، قسمت شمالی امامشهر، قسمت انتهای بلوار جمهوری و بلوار ۲۲ بهمن، ساخت این ایستگاه در خیابان شهدای محمود آباد انتخاب و به بهر برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه سبک مستقر در پایانه سه راه شحنه هم به این مکان انتقال داده شد، افزود: با توجه به ظرفیتی که این ایستگاه دارد قابلیت توسعه ایستگاه قبلی که ایستگاهی سبک بود را در خود دارد که امید است در آینده نزدیک نیز با محیا شدن زمینه های جذب نیرو بیشتر در این ایستگاه از نظر نیروی انسانی و همچنین با استقرار خودرو های جدید نیز تقویت شود که بتوانیم بهترین خدمت را بصورت کامل در منطقه و شعاع تحت پوشش ارائه کنیم.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: خوشبختانه تعدادی تجهیزات و خودرو های آتش نشانی به این ایستگاه اضافه شده و هزینه های زیادی هم در این زمینه توسط شهرداری انجام شد که از جمله آن خودروی نردبان ۲۷ متری بود که در سال جاری با اعتبار ۳۳ میلیاردی خریداری شد.

زارع افزود: همچنین دو خودرو نجات و اطفا حریق خریداری شده که یکی از این خودرو ها در ایستگاه شماره چهار و دیگری در ایستگاه شماره دو استقرار پیدا می کنند.

«سید محمد حسینی پور» سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد نیز در این مراسم گفت: با افتتاح یازدهمین ایستگاه آتش نشانی یزد در هر شیفت دو نیرو و در کل شش آتش‌نشان مشغول به کار شدند.

وی افزود: بیش از ۷.۵ میلیارد تومان برای ساخت این ایستگاه و برای خرید تجهیزات مورد نظر نیز ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

حسینی‌پور با بیان این که این ایستگاه مجهز به نردبان ۲۷ متری، خودرو نجات و اطفاء حریق است، خاطرنشان کرد: عملیات ساخت این ایستگاه در سال ۹۷ آغاز شده و اکنون به همراه افتتاح مرکز آموزش آموزش همگانی و رونمایی از خودروی نردبان ۲۷ متری، خودروهای سنگین این سازمان و تجهیزات مورد نیاز، بهره‌برداری شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..