تاریخ ۱۰۰ ساله شهرداری یزد در فیلم «۱۰۰ سال بلدیه» به نمایش گذاشته می‌شود

مدیر ارتباطات و بین الملل شهرداری یزد با اشاره به برنامه‌ریزی برای تقویت سامانه ۱۳۷ شهرداری یزد، گفت: تاریخ ۱۰۰ ساله شهرداری یزد در فیلم «۱۰۰ سال بلدیه» به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز،‌ حامد سلطانی در آیین شروع به فعالیت اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد در ساختمان جدید با اشاره به اینکه در دوره جدید این اداره تمامی روابط عمومی های مناطق،‌سازمان ها و معاونت های شهرداری با دستور شهردار شهر میراث جهانی یزد تحت مدیریت این اداره در حال فعالیت هستند اظهار داشت:

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی یزد به عنوان سکاندار کارگروه بین الملل و دیپلماسی شهری کمیته روابط عمومی های مجمع کلانشهرهای ایران انتخاب شده تصریح کرد: یزد به مدت یکسال دبیرخانه این کارگروه است و امیدواریم که با حمایت های مجموعه روابط عمومی های استان و شورا و شهرداری،‌ اقدامات خوبی در این دبیرخانه رخ دهد.

مدیر ارتباطات و بین الملل شهرداری یزد تصریح کرد: قطعا یزد ظرفیت های گسترده ای در حوزه بین الملل و دیپلسماسی شهری دارد و می توان به عنوان یک ظرفیت برای انجام اقدامات خوب در استان از این دبیرخانه استفاده کرد.

سلطانی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در این حوزه را پیگیری تولید فیلم ۱۰۰ سال بلدیه دانست و تصریح کرد: قرارداد شش ماهه این فیلم منعقد شده و انشاالله تا شهریور ماه این فیلم با زیرنویس ۵ زبان زنده دنیا تولید می شود.

وی با بیان اینکه فیلم ۱۰۰ سال بلدیه به کشورهایی که شهرهای آن با یزد خواهرخوانده هستند ارسال می‌شود تصریح کرد: در این فیلم ۵۰ دقیقه‌ای، ‌تاریخ ۱۰۰ ساله شهرداری یزد به نمایش کشیده می‌شود.

مدیر ارتباطات و بین الملل شهرداری یزد از تقویت سامانه ۱۳۷ شهرداری یزد خبر داد و عنوان کرد: تمام تلاشمان این است که با افزایش ارتباط میان مردم و شهرداری و پیگیری مسائل و مشکلاتی که از طریق این سامانه ارائه می‌کنند، ‌دیوار بی‌اعتمادی میان مردم و شهرداری را کاهش دهیم.

رسانه‌ها مشکلات شهر را به مسئولان شهرداری انتقال دهند

حمیدرضا رحیمدل معاون خدمات شهری شهرداری یزد هم در این نشست اظهار داشت: روابط عمومی پل ارتباط بین شهرداری و شهروندان است و فعالیت این حوزه اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی تصریح کرد: هرچه که همه همکاران ما زحمت می کشند باید با دستان توانمند کارکنان روابط عمومی به اطلاع شهروندان برسد و بی توجهی به این حوزه،‌ زمینه ای به وجود می آورد که مردم از خدمات شهرداری بی اطلاع بمانند.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با تاکید بر اینکه درب مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد باید به روی تمام شهروندان و اصحاب رسانه باز باشد خاطرنشان کرد: ما هر انتقادی که از اصحاب رسانه باشد را با جان و دل می پذیریم.

رحیمدل با بیان اینکه اصحاب رسانه ناظر و چشم بینا در سطح شهر هستند گفت: ‌انتقاد اصحاب رسانه از مسئولان بالی برای ارتقای فعالیت‌ها و خدمات است و باید از آن استقبال کرد.

وی ادامه داد: شهرداری به عنوان دستگاه خدمات‌رسان می‌تواند با دریافت انتقادهایی که از عموم مردم و به ویژه اصحاب رسانه دریافت می‌کند، ‌زمینه بهبود فعالیت‌های خود را فراهم کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با تاکید بر اینکه خبرنگاران در واقع پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند گفت: از رسانه‌ها می‌خواهیم که مشکلات و مسائل را به مسئولان اعلام کنند و با گزارش‌های خود زمینه‌ای را فراهم کنند که این مشکلات هرچه سریع‌تر و با کیفیت خوب برطرف شود.

علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد هم در این نشست اظهار داشت: شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان برای تحولاتی که قرار است در حوزه ارتباطات در شهرداری رخ دهد همراه روابط عمومی شهرداری است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم غلامحسین دشتی رئیس فقید شورای اسلامی شهر یزد که هفته گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد گفت: آقای دشتی اندیشمندی توانمند و دلسوز بودند و خیرات و برکات زیادی برای شهر و استان یزد داشتند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد با بیان اینکه شهرداری یزد در طول چند ماه گذشته تحولات بسیار خوب و شتابانی در حوزه روابط عمومی داشته گفت: این تحولات همچنان ادامه دارد و باید از آن حمایت لازم صورت گیرد.

صالحی تصریح کرد: به عنوان جامعه روابط عمومی استان از شورای شهر و شهرداری می‌خواهیم که در این حوزه بیش از پیش از روابط عمومی حمایت کنند تا زمینه بهبود هرچه بیشتر فعالیت‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه باید تعامل مردم با مجموعه شهرداری افزایش یابد خاطرنشان کرد: ‌شهرداری یک مجموعه خدمات‌رسان و مرتبط با عموم مردم است و در زمینه شکل گیری مناسبات شهرداری نقش مهمی دارد و باید در حوزه ارتباطات و اطلاع رسانی موفقیت بیشتری داشته باشد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد ادامه داد: امیدواریم که شاهد ارتباط و تعامل هرچه بیشتر شهروندان با این نهاد به وسیله حمایت و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت شهرداری باشیم.

روابط‌عمومی و رسانه ظرفیت‌های گردشگری یزد را به جهانیان معرفی کنند

محمدمهدی نیکونژاد عضو شورای اسلامی شهر یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه اگر اطلاع‌رسانی درست در عرصه روابط عمومی و رسانی نبود،‌ مردم هیچ آشنایی با خدمات شهرداری نداشتند اظهار داشت: حیطه وظایف شهرداری بسیار گسترده است و صرفا با مقوله اطلاع‌رسانی است که می‌توان مردم را با این خدمات آشنا کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اقداماتی که روابط عمومی در مجموعه شهرداری انجام می‌دهد فعالیت‌هایی است که باید مردم برای آشنای با حقوق خود بدانند خاطرنشان کرد: در این عرصه باید دلسوزانه، ‌متعهدانه و سخت‌کوشانه اطلاع‌رسانی را انجام دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی میان مجموعه روابط عمومی شهرداری و رسانه‌ها وجود دارد و تداوم این تعامل خوب می‌تواند زمینه‌ساز اقدامات بسیار خوب دیگری باشد.

نیکونژاد بیان کرد: بسیاری از کشورهای دنیا علیرغم عدم بهره‌برداری از آثار تاریخی و بناهای تاریخی،‌ به دنبال خلق این آثار هستند و چندین سال است که در حال ساخت و طراحی چنین آثاری هستند و در این عرصه از تکنولوژی جدید بهره گرفته‌اند.

وی گفت: ما در ایران به ویژه در شهر یزد آثار قدیمی و بناهای تاریخی را داریم که نمونه بسیاری از آنها را در هیچ کجای دنیا نیست و گردشگران بسیاری در صورت اطلاع از وجود این آثار، ‌آرزوی دیدن آن را دارند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: تفاوت ما با بسیاری از کشورها این است که ما آثار ارزشمندی را داریم و باید به اطلاع مردم برسانیم که در این زمینه با ضعف روبرو هستیم ولی آن کشورها آثار را ندارند و با خلق آن و اطلاع‌رسانی گسترده گردشگران را به سمت خود می‌کشند.

نیکونژاد افزود: در این زمینه روابط عمومی و امور بین‌الملل نقش بسیار مهمی برعهده دارند و باید حمایت لازم هم از سوی مسئولان برای تحقق اهدافی که در این حوزه دیده شده صورت گیرد.

شهر جهانی یزد همچنان جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری را به دست نیاورده است

فخرالسادات خامسی هامانه هم در این نشست با اشاره به ضرورت افزایش توجه به اطلاع‌رسانی در حوزه گردشگری یزد اظهار داشت: شهر یزد تنها شهر ثبت جهانی شده ایران است و اگر به مقوله ثبت جهانی این شهر به صورت عملی نه صرفا در شعارپرداخته شود، ‌یکی از شهرهای اصلی در حوزه گردشگری می‌شود ولی الان به هر دلیلی جایگاه واقعی خود را به دست نیاورده است.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های رسیدن به جایگاه واقعی شهر جهانی، ‌بحث روابط‌عمومی و ارتباطات بین‌الملل است که چه در بحث خواهرخوانده‌ها و چه در حوزه سازمان‌های جهانی باید ارتباطات خوبی داشته باشیم.

عضو کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه در مدیریت جدید روابط عمومی یزد اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری به ویژه در عرصه بین‌الملل باید برنامه‌ریزی دقیق و حمایت لازم را از روابط عمومی داشته باشیم.

خامسی هامانه با بیان اینکه در شورای شهر هر کاری که در حوزه روابط عمومی،‌رسانه و خبر باشد حمایت لازم از روابط عمومی صورت می گیرد گفت: در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی بین رسانه و روابط عمومی در شهرداری وجود دارد و باید در راستای تقویت آن را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه اعتماد عمومی نسبت به شهرداری به حدی که باید باشد در جامعه وجود ندارد خاطرنشان کرد: الان می بینم که در مجموعه شهرداری تلاش بسیار خوبی در وظایف مختلف صورت می گیرد ولی به دلیل اطلاع رسانی ناکافی،‌مردم از این خدمات اطلاعی ندارند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: هنوز بحث روابط عمومی،‌اطلاع رسانی و تقویت در شهرداری یزد جای کار بسیار زیادی دارد و باید بیش از پیش به مردم در این عرصه اطلاع رسانی بیشتری داشته و به ویژه در حوزه جلب مشارکت بیشتر شهروندان باید تلاش کرد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..