افزایش شهرهای قرمز در استان یزد

در حالی رنگ قرمز در نقشه رنگ‌بندی کرونایی کش.ر روند کاهشی به خود گرفته ولی در استان یزد طی یک هفته گذشته یک شهرستان دیگر استان نیز قرمز شده است.

بر این اساس شهرستان مهریز دوباره در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و با احتساب شهرستانهای خاتم، مروست، ابرکوه و بهاباد، پنچ شهرستان در استان قرمز باشند.

با این حال شهرستان بافق از وضعیت نارنجی به رنگ زرد درآمده به طوری که هم اکنون این شهرستان به همراه شهرستان اشکذر در وضعیت زرد هستند و دیگر شهرستانهای استان نیز همچون هفته گذشته نارنجی رنگ هستند.

البته آمار کلی بستری‌های مشکوک به کرونا در استان همچنان روند کاهشی را طی می کند به طوری که در حال حاضر ۲۷۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۹۴ نفرشان به دلیل وخامت حالشان در بخش های مراقبت‌ ویژه تحت درمان قرار دارند.

براساس آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی یزد، در شبانه روز گذشته ۴۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد پذیرش شدند و متاسفانه دو نفر در اثر این بیماری در استان فوت کردند.

تکمیل چرخه واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و شرکت نکردن در تجمعات به ویژه در آستانه ایام نوروز از مهم‌ترین راه‌های در امان ماندن از کرونا ویروس است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..