مدیر کل میراث فرهنگی یزد تاکید کرد؛

لزوم آمادگی کامل برای سونامی سفرهای نوروزی به یزد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد با اشاره لغو محدودیت‌های دو ساله سفر و بهبود شرایط همه‌گیری بیماری کرونا، پیش بینی کرد که امسال مردم از فرصت نوروز برای سفر استفاده کنند لذا در این زمینه از فعالان این حوزه خواست تا برای سونامی سفر آمادگی کامل داشته باشند.

«احمد آخوندی» در نشست بررسی وضعیت گردشگری یزد و برنامه‌ریزی به‌منظور آمادگی شهرستان‌های استان برای نوروز ۱۴۰۱، هدف از برگزاری این نشست را بررسی وضعیت گردشگری و دستورالعمل‌های نحوه ورود گردشگران به استان و همچنین پیش‌بینی تمهیدات لازم برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروز ۱۴۰۱ عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به لغو محدودیت‌ها و بهبود شرایط همه‌گیری بیماری کرونا در کشور و کاهش نسبی آمار مبتلایان، پیش‌بینی می‌شود امسال، در تعطیلات نوروزی شاهد تقاضای فراوان سفر نسبت به ایام نوروز دو سال گذشته در مقاصد گردشگری استان باشیم

آخوندی با اشاره به اینکه امسال اولین سال کارنامه دولت مردمی در حوزه سفر است، افزود: محدودیت دوساله سفر به دلیل شیوع کرونا موجب شده که امسال مردم از فرصت نوروز برای سفر استفاده کنند و باید برای سونامی سفر آمادگی کامل داشته باشیم.

وی ادامه داد: ستاد خدمات سفر و همه فعالین حوزه گردشگری استان پرقدرت، آماده برای نوروز ۱۴۰۱ هستند و سعی ما بر این است با هماهنگی ایجادشده، بتوانیم سفر لذت‌بخش و سرگرم‌کننده‌ای برای خانواده‌ها فراهم کنیم.

آخوندی همچنین از ایجاد کمپ‌های اطلاع‌رسانی در چهار نقطه از مبادی ورودی استان جهت راهنمایی مسافران نوروزی خبر داد و اعلام کرد: در این کمپ‌ها قرار است اطلاعات لازم برای اسکان مسافران، راهنمایی مسافران و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، نقشه گردشگری و اقلام فرهنگی و بازارچه‌های موقت ارائه شود و دستگاه‌های خدمات رسان نیز در این نقاط حضور خواهند داشت.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد، در این نشست در خصوص کمیته‌های تخصصی ستاد و شرح وظایف آن‌ها بحث و بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..