جشنواره فیلم فجر ۳۰۰۰ یزدی را به سینما کشاند

رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به محدودیتهای کرونایی سینماهای استان برای استقبال از علاقمندان به تماشای فیلمهای چهلمین جشنواره فیلم فجر، از حضور بیش از سه هزار علاقمند یزدی در سینماهای استان طی هفته گذشته خبر داد.

«فهیمه سهیلی راد»  با اشاره به پایان یافتن اکران آثار چهلمین جشنواره فیلم فجر در یزد، تصریح کرد: در این دوره از جشنواره، ۱۶ فیلم از پانزدهم لغایت ۲۲ بهمن ماه در سه سالن سینماهای تک و جام جم در شهر یزد به نمایش گذاشته شد.

وی بیان کرد: با توجه به تداوم شیوع کرونا و گسترش سویه اُمیکرون و تغییر رنگ‌بندی شهر یزد به قرمز، سالن‌های سینما با ظرفیت ۵۰ درصد به اکران فیلم‌های جشنواره پرداختند و در مجموع بیش از سه هزار علاقمند یزدی موفق به تماشای فیلم‌های برگزیده جشنواره در استان شدند.

سهیلی راد در مورد پرتماشاگرترین فیلم‌های جشنواره در یزد نیز خاطرنشان کرد: فیلمهای علفزار، موقعیت مهدی، شادروان، ملاقات خصوصی و خائن کشی، پرتماشاگرترین فیلمهای این جشنواره در یزد بودند که مجموعاً حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر به تماشای آنها نشستند.

وی استان یزد را از نظر میزان استقبال مردم از سینما در جایگاه متوسط کشوری دانست و گفت: البته این موضوع در جشنواره فیلم فجر نیز نمود داشت به طوری که تماشاگران از فیلم‌های علفزار، موقعیت مهدی، شادروان، ملاقات خصوصی، خائن کشی و مرد بازنده استقبال بسیار خوبی داشتند اما در مقابل نیز فیلم‌هایی بودند که استقبال از آنها خیلی ضعیف بود.

وی گفت: طبیعی است که علاقمندان به سینما از این فرصت فشرده‌ی هشت روزه، حداکثر بهره را ببرند؛ اگر چه تجربه در استان یزد نشان داده که در میزان استقبال از فیلم‌ها، تبلیغات افراد تاثیر بیشتری از تبلیغات محیطی داشته است.

سهیلی راد در پایان خاطرنشان کرد: به هرحال جشنواره فیلم فجر این امکان را در اختیار مردم یزد نیز قرار داد که جدیدترین آثار سینمای کشور را همزمان با تهران در شهر خودشان تماشا کنند؛ فیلمهایی که شاید زمان اکران عمومی آنها تا اواخر سال آینده طول بکشد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..