۲۵۰۰خانواده یزدی تحت پوشش بهزیستی

سرپرست بهزیستی استان یزد: ۲هزار و ۵۰۰خانوار یزدی و ۲۹هزار و ۴۴۲معلول تحت پوشش بهزیستی استان هستند.

به گزارش یزدی نیوز، رضا ابهت در مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش بهزیستی بافق گفت: معافیت مددجویان مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی از پرداخت آب بها، برق بها و گاز بها، بر اساس بودجه سال۱۴۰۰ است.

وی افزود: این معافیت در مرحله اول برای مددجویان مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی و در مرحله بعد برای مستمری گیران پشت نوبت و غیرمستمری بگیران محقق می‌شود.

سرپرست بهزیستی استان، تعداد خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی را حدود ۲هزار و ۵۰۰خانوار ذکر کرد و اظهار داشت: ۲۹هزار و ۴۴۲نفر معلول نیز در سطح استان یزد تحت پوشش بهزیستی هستند.

ابهت در خصوص وام‌های اشتغالزایی و ساخت مسکن به جامعه هدف بهزیستی تصریح کرد: به زنان سرپرست خانوار دارای فرزند معلول مبلغ ۵۰میلیون تومان کمک بلاعوض و مبالغی به عنوان وام تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: خانواده‌های دو معلولیتی در حوزه شهری ۱۴۰میلیون تومان و در سطح روستایی ۸۵میلیون تومان کمک بلاعوض و مبالغی به صورت وام تعلق می‌گیرد.

سرپرست بهزیستی استان با اشاره به مشارکت خیّرین و اهدای ۱۵سری جهیزیه گفت: خیّرین خوبی پای کار هستند و بسیار خرسندیم که همه این امکانات سبب شود مددجویان به استقلال برسند و افراد از حیطه مستمری بگیر و چرخه حمایت‌های دولتی خارج شوند و بتوانند زندگی مستقلی را برای خود فراهم کنند.

گفتنی است آیین اهدای ۱۵سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش بهزیستی استان یزد همزمان با میلاد حضرت جواد الائمه(ع) به همّت مجمع خیرین شهرستان بافق و با حضور امام جمعه بافق، فرماندار بافق و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..