رئیس کل دادگستری استان یزد:

خیران یزد برای آزادی ۲۰۰ مددجوی جرائم مالی تا پایان سال همت کنند

no-thumbs

رئیس کل دادگستری استان یزد از خیران استان خواست برای آزادی ۲۰۰ مددجوی جرائم مالی غیرعمد زندان‌های استان همت کنند.

به گزارش یزدی نیوز، غلامعلی دهشیری در جلسه ای با مدیرکل زندان‌ها و مسئولان سایر نهادهای حمایتی مجموعه زندان اظهار داشت: ایجاد مهر و محبت و جلب رأفت مردمی برای ایجاد انگیزه کمک به مددجویان زندانی و تلاش برای بازگردان افراد گرفتار در بند حبس به آغوش خانواده، هنری است که ستاد دیه با تلاش روابط عمومی آن ستاد و بهره گیری از ظرفیت رسانه و اطلاع رسانی محقق کرده است.

وی، تحقق آزادی حداقل ۲۰۰ مددجوی جرائم غیرعمد تا پایان سال را خواستار شد و گفت: این امر با توجه به روحیه خیرمندانه و مذهبی مردم یزد و تلاش های هنرمندانه این ستاد، امکان پذیر است.

رئیس کل دادگستری استان یزد ضمن تشکر از همراهی و تعامل سازنده مجموعه زندان با دستگاه قضایی اظهار داشت: حاصل این همکاری و تعامل سازنده، اقدامات بسیار ارزشمند و اثرگذار برای جامعه هدف و تحقق اهداف اصلاحی دستگاه قضایی است.

وی از ایجاد اشتغال بالای ۹۰ درصدی مددجویان زندانی در استان یزد خبر داد و گفت: با کمک بنیاد تعاون و مجموعه دادسراها و جلب همکاری اربابان صنایع و صاحبان حِرف، اشتغال ۹۰ درصدی و ۹۲ درصدی مددجویان زندانی در استان رقم خورده که اکنون برخی از تولیدات هنری و صنایع دستی برای نمایش و فروش در ورودی برخی از ادارات از جمله ساختمان دادسرای یزد قابل مشاهده است.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: چشم انداز ایجاد اشتغال برای مددجویان از سوی قوه قضاییه در ابتدای سال ۸۰ درصد اعلام شده بود که استان یزد با ثبت ۱۰ تا ۱۲ درصد بالاتر از آن باید در تدارک جشن اشتغال مددجویان با حضور مسئولان امر و مشارکت کنندگان در این امر خیر باشد.

وی با بیان اینکه هدف از استفاده از مجازات حبس اصلاح مجرم و باز اجتماعی شدن آنان است، اظهار داشت: وقتی به فردی که درگیر جرم و بزه بوده یک هنر آموزش داده شود و یا با ارائه یک شغل و حداقل درآمد به آنان کرامت داده شود، بدون تردید در تحقق اهداف اصلاحی نیز اثرگذار است.

گفتنی است؛ در این نشست، مدیرکل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد، مدیر عامل ستاد دیه استان، مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان، مدیر زندان مرکزی و مدیر عامل بنیاد تعاون به ارائه گزارشی از حوزه کاری خود پرداختند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..