خیز یزد برای تبدیل به قطب تولید انرژی خورشیدی در خاورمیانه

مدیر کل حوزه استاندار یزد با اشاره به توسعه انرژی خورشیدی به عنوان یکی از اولویت های یازده گانه استان در دولت سیزدهم، از برنامه ریزی برای تولید دو هزار مگاوات برق خورشیدی در بازه سه ساله و در فاز نخست خبر داد.

«احمد آخوندی» در نشست توسعه نیروگاه های خورشیدی استان که در استانداری یزد برگزار شد، توسعه انرژی خورشیدی را یکی از اولویت های یازده گانه استان در دولت سیزدهم ذکر کرد و گفت: در فاز اول این طرح توسعه برای تولید ٢٠٠٠ مگاوات برق خوشیدی برنامه ریزی شده است.

وی استخراج زمین های مورد نیاز برای اجرای طرح‌های نیروگاه های خورشیدی استان تا شعاع چهار کیلومتری از سوی اداره کل منابع طبیعی استان خبر داد و بیان کرد: استان برای واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران این حوزه در اسرع وقت آمادگی دارد.

مدیر کل حوزه استاندار از سیاست گذاری برای تبدیل استان یزد به قطب تولید انرژی خورشیدی در خاورمیانه خبر داد و گفت: به همان سرعت که برای واگذاری زمین به سرمایه گذران تسهیل صورت گرفته است نسبت به خلع ید زمین های واگذار شده به سرمایه گذارانی که طی مدت دو سال اقدامی صورت نداده‌اند، اقدام خواهیم کرد.

آخوندی در پایان همچنین از آمادگی استان برای حمایت از نصب سلولهای خورشیدی در منازل و نصب انشعابات خانگی مربوطه با همکاری دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان و نیز کمک به ایجاد نیروگاه‌های کوچک خورشیدی ١٥٠ مگاواتی خبر داد.

«سید مسعود عظیمی» معاون امور اقتصادی استاندار یزد هم در این نشست گفت: پیروی مباحث توسعه استان در دولت سیزدهم، توسعه انرژی تجدیدپذیر در دستور کار قرار گرفته و طی سفر اخیر رئیس جمهور به استان نیز تولید دو هزار مگاوات انرژی خورشیدی تا سال ١٤٠٣ مصوب شد.

وی افزود: نشست امروز با حضور سرمایه گذاران برگزار و طی آن مزیت های استان در این حوزه در تولید انرژی های خورشیدی تبیین و در خصوص واگذاری زمین و مسائل فنی در این رابطه بخث و تبادل نظر شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..