مسئول بسیج جامعه خواهران سپاه الغدیر استان یزد:

زنان توانمند بسیجی باید از گمنامی خارج شوند

مسئول بسیج جامعه خواهران سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به ماموریت بسیج خواهران برای توانمند کردن زنان در زمینه‌های مختلف گفت: زنان توانمند بسیجی باید از گمنامی خارج شوند.

به گزارش یزدی نیوز، سپیده رضایی  در نشستی خبری با گرامیداشت فرا رسیدن ولادت حضرت زهرا (س) و هفته گرامیداشت مقام زن اظهار داشت: در طول هفته زن، ۴۰ عنوان برنامه در یزد برگزار می شود که از جمله آنها دیدار با زنان سرپرست خانوار، تجلیل از مادران فعال اجتماعی و کارآفرین، جشن ازدواج آسان و اهدای جهیزیه و … است.

وی یادآور شد: از زمان شیوع کرونا تاکنون هزار و ۱۰۰ سری جهیزیه ایرانی بین اقشار آسیب پذیر توزیع شده و بیش از ۲ هزار جشن آسان با همکاری دستگاه های مختلف برگزار شده است.

رضایی همچنین از ایجاد کارگاه‌های کرامت در یزد خبر داد و گفت: در این کارگاه ها برای زنان کارآفرینی شده و تعداد زیادی از زنان در این کارگاه ها مشغول به کار شده اند.

مسئول بسیج جامعه خواهران سپاه الغدیر استان یزد از دیدار با خانواده ۴۰ شهید در استان به مناسبت سالگرد وفات ام الابنین، مادر حضرت ابوالفضل العباس (ع) خبر داد و گفت: تکریم و بزرگداشت مادران و همسران شهدا از رسالت‌های بسیج خواهران استان است.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه زنان هر کجا ماموریتی به آنها واگذار شده به خوبی نقش آفرینی کرده اند، ادامه داد: زنان در بیانیه گام دوم انقلاب نیز ماموریت‌هایی دارند که در تلاش برای اجرای این ماموریت ها هستیم و پیرو ماموریت های جامعه زنان، ۴۰ عنوان برنامه در هفته زن اجرا خواهد شد.

وی، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تربیت زن تراز انقلاب اسلامی، توانمند سازی زنان در اقتصاد مقاومتی، احیای زن مسلمان با تحکیم هویت انسانی، دینی و ملی از جمله ماموریت های بسیج جامعه زنان استان است.

رضایی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار نفر مخاطب جامعه زنان در استان داریم، اظهار امیدواری کرد: توانسته باشیم ماموریت بسیج جامعه خواهران را در میان این قشر به خوبی به اجرا درآوریم.

وی با بیان اینکه گستره فعالیت ما از مهدها تا سالمندان در ۳۷۰ پایگاه مقاومت بسیج و ۳۱ پایگاه ویژه خواهران است، افزود: تلاش همه بانوان متدین، ولایتمدار، با اخلاق و نجیب یزدی این است که با تأسی از حضرت زهرا (س) که نقش کلیدی در دفاع از ولایت داشتند، نقشی مهم در حمایت از ولایت اجرا کنند.

رضایی با گرامیداشت هفته زن تاکید کرد: با توجه به نقش آفرینی زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی، تلاش ما این است که زنان توانمند بسیجی را از گمنامی خارج کنیم و در این مسیر رسانه ها را دعوت به همکاری می کنیم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..