بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

جهاد دانشگاهی در بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تاکید کرد: اعضای این نهاد ضمن گرامیداشت این روز بزرگ مراتب حق‌شناسی و ارادت خود را به پیشگامان این مبارزه مقدس ابراز کرده و بار دیگر با افتخار اعلام می‌کنند در راه عزت و استقلال بیش‌ازپیش کشور عزیزمان و انتقال ...

به گزارش یزدی نیوز ، متن بیانیه جهاد دانشگاهی به مناسبت فرارسیدن سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به این شرح است:

“بسم ا… الرحمن الرحیم

بیش از چهل سال از حماسه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران می‌گذرد؛ جمهوری اسلامی ایران با پیشتازی دانشجویان در دشمن‌شناسی، مبارزه مهمی را آغاز کرد که یکی از اهداف اصلی آن، روشنگری در برابر خباثت‌های پنهان ایالات‌متحده و تغییر و جابجایی مفاهیمی بود که توسط دولت‌های مستکبر در عرصه ارتباطات بین‌الملل رخ می‌داد.

گذشت زمان، ابعاد مختلفی از آن را آشکار کرد؛ آنچه امروز در لغتنامه سیاسی دولتمردان آمریکا در مقابل مفاهیمی همچون صلح، گفتگو، خاورمیانه، روابط مسالمت‌آمیز، حقوق بشر نوشته‌شده است، درواقع چیزی جز فتنه‌انگیزی، جنگ نرم، دسترسی به منابع انرژی، مشغول کردن کشورها به اختلافات مذهبی و ایدئولوژیک و نقشه‌های خطرناک نیست که نمونه‌های آن را در ایجاد التهابات در عراق، لبنان، سوریه، افغانستان و یمن می‌بینیم و دام‌هایی که به‌طور مکرر برای اعراب منطقه و کشورهایی مثل آذربایجان، ترکیه و پاکستان پهن می‌شود.

عصاره خوی استکبار و سلطه ظالمانه آمریکا مدت‌هاست در خاورمیانه بروز و ظهور پیداکرده است؛ جایی که جمهوری اسلامی ایران در کنار همه اقدامات پیشگیرانه و نیز مقابله با توطئه‌های آمریکا، منادی و روشنگر این واقعیت است که آمریکا، همان آمریکاست؛ خواه رئیس دولتش از حزب جمهوری‌خواه باشد، خواه از دموکرات‌ها. ایالات‌متحده در قبال ایران، هم دشمن اسلامیت کشور است و هم دشمن جمهوریت آن، میدان مبارزه را از رویارویی سختِ هالیوودی به سمت نبردهایِ نرم آواتاری و سایبری برده است و در بسیاری از موارد پشت رژیم صهیونیستی یا کشورهای وابسته به خود در منطقه پنهان می‌شود؛ از مردم و طرفداری از آنان سخن می‌گوید اما درعین‌حال، شدیدترین نوع از اِعمال تحریم‌های ظالمانه را وضع می‌کند. این آمریکا، آمریکای جدیدی نیست؛ اما مردم دنیا و سطح آگاهی آن‌ها تغییر کرده است؛ حرّیت و انصاف در طول زمان، مسیر خود را طی می‌نماید و امروز کار استکبار در به ثمر رساندن توطئه اجماع علیه کشور یا کشورها آن‌گونه که خود می‌خواهد، بسیار دشوار و حتی غیرممکن است و این از آثار مبارزه مستمر و خستگی‌ناپذیر یک ملت بزرگ در برابر زیاده‌خواهی قدرت پوشالی آمریکاست؛ یعنی موضوعی که در این ایام، بیش از هر زمان دیگری باید موردتوجه جوانان برومند این سرزمین قرار گیرد. دانشجویان پیرو خط امام (ره) با عمل انقلابی خود، راه شناخت دشمن و مبارزه و دفاعی متجانس از نوع حملات او در طول زمان را به همگان آموختند.

در آستانه یوم‌الله ۱۳ آبان، اعضای جهاددانشگاهی ضمن گرامیداشت این روز بزرگ مراتب حق‌شناسی و ارادت خود را به پیشگامان این مبارزه مقدس ابراز نموده و بار دیگر با افتخار اعلام می‌کنند در راه عزت و استقلال بیش‌ازپیش کشور عزیزمان و انتقال تجربیات و عبرت‌ها به نسل جوان از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.”

منبع:ایسنا یزد

 

بخش نظردهی بسته شده است..