امام جمعه یزد:

حوزه‌های علمیه ارزش‌های اسلامی و اجتماعی را احیا کنند

امام جمعه یزد گفت: بی‌تفاوتی نسبت به جامعه مرضی خطرناک است که حوزه‌های علمیه باید نسبت به آن واکنش نشان دهند و برای احیای ارزش‌های اسلامی، اجتماعی و فرهنگی تلاش کنند.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری،  در جلسه ای با حضور مدیر و معاونان حوزه علمیه استان یزد اظهار داشت: اصلی‌ترین کار حوزه علمیه، تربیت طلاب متخصص و متعهد است و از آنجا که ماهیت و اصالت انقلاب اسلامی، حمایت از مستضعفان است، باید طلابی مدافع حقوق این قشر و البته استکبارستیز در حوزه ها تربیت شوند.

وی با اشاره به اینکه عده ای هنوز ماهیت انقلاب اسلامی را درک نکرده اند، عنوان کرد: نباید نسبت به ماهیت انقلاب که مهمترین آن استکبارستیزی است، بی تفاوت باشیم بلکه باید به عنوان آرمانی مهم از این ماهیت دفاع کرده و پای آن بایستیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با با انتقاد از اینکه بی تفاوتی اجتماعی در جامعه فراگیر شده است، افزود: این موضوع بسیار خطرناک است و اگر نسبت به بدی ها، زشتی ها و دشمنی ها بی تفاوت باشیم، زمینه را برای استیلای ظلم فراهم کرده ایم.

رئیس شورای حوزه علمیه استان یزد ادامه داد: امام خمینی (ره) معتقد بود نباید نسبت به جامعه بی تفاوت بود بلکه باید نسبت به معضلات جامعه حساس بود و در مقابل نقشه های استکبار ایستادگی کرد تا دین و آموزه های دینی را زنده نگه داشته و زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) باشیم.

ناصری با تاکید بر اینکه احساس مسئولیت نسبت به جامعه نباید خاموش شود، بیان کرد: بی تفاوتی نسبت به کم رنگ شدن ارزش ها و نداشتن احساس مسئولیت نسبت به معضلات جامعه، مرض و آسیب خطرناکی است که متاسفانه در جامعه در حال شکل گرفتن است.

وی، احیای اسلام، مقاومت در برابر ظلم، دفاع از مقدسات و حمایت از مستضعفان را از مهمترین موارد احیا شده توسط امام راحل دانست و گفت: این مسائل متاسفانه به دست فراموشی سپرده شده و حوزه های علمیه باید آنها را احیا کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..